ÇAKIRDAĞLI’dan Antalya’daki Gruplara ambargo…

24 Şubat 2023 Cuma günü Antalya Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Tuğrul Güre’nin sahibi olduğu, Muammer Bacaksız tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Aydın Demirkıran’ın yaptığı Çakırdağlı (6y da Deha – Grand Woman, Unaccounted For) jokeyi Nevzat Avci ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Gökhan Babam (Güngör Baba) elde ederken, Full Throttle (Mnedip) üçüncü, Golden Ruler (Dutyfree) dördüncü, Real Champion (Mendip) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ikinci grup zaferi…

Antalya’da start aldığı koşularda oldukça başarılı performanslar sergileyen Çakırdağlı çok iyi uyum sağladığı jokeyi Nevzat Avci idaresinde koşuyu ön grubun arkasında takip edip düzlükten sonra iç kulvardan yaptığı ataklar liderliği aldı ve sonlarda dışından gelen rakibine direnerek kazanırken, bu sene Antalya’da 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus olarak koşulan ikinci Grup koşudan da galibiyetle ayrılmış oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte atak yapan Golden Ruler liderliği alırken ikinciliğe Luminescence girdi. Arkalarında Çakırdağlı ve Birol Bey sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Golden Ruler liderliğini korurken yine ikincilikte Luminescence daha sonra Çakırdağlı ve Birol Bey şeklinde 1200 ve 1000 metre startları geçildi. 800’de Golden Ruler halen lider, Luminescence yine takipte daha sonra Çakırdağlı ve Birol bey ikilisi ile 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de içerden atak yapan Çakırdağlı liderliği alırken dış kulvardan Gökhan Babam’ın atakları görüldü. 200’den itibaren Çakırdağlı ve dışından gelen Gökhan Babam arasındaki mücadele aynaya kadar sürdü ve koşuyu baş farkı ve 2’08”33 bitiriş derecesi ile kazanan Çakırdağlı oldu.

Çakırdağlı (Nevzat Avci)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir