Çaldıran’da Jokey Deklareleri tamamlandı…

2 Yaşlı İngiliz taylarına mahsus yılın en önemli koşusu olan G1 Çaldıran Koşusunun jokey deklareleri bu sabah gerçekleşti. Kurtel Ekürisinin farklı formalar altında 5, Aracı Ekürisinin ise 2 tayla temsil edileceği koşunun ikramiyesi 600.000 TL…

1600 metre çim pistte gerçekleşecek koşuda hangi tayı tercih edeceği büyük bir merakla beklenen şampiyon jokey Halis Karataş, tercihini 6’da 6 yapan The Last Romance’den yana kullandı. Yılın bir diğer başarılı jokeyi Özcan Yıldırım, bugüne dek Nimet Arif Kurtel forması ile start alan ancak bu yarışta İlhan Büyükyıldız’ın formasını taşıyacak olan Ghost Pasha’yı tercih ederken, G2 TYAYSD Koşusunda Fearless Action’u geçerek 2’de 2 yapıp büyük sansasyon yaratan Long Runner, bu önemli mücadelede Ahmet Çelik’e teslim edildi.

Kurtel Ekürisinin farklı isimler altında koşacak diğer taylarından Fearless Action’a Mustafa Çiçek, bir yarış önce Deniz Kurtel adına start alıp bu defa Aytuğ Atalay’ın formasını taşıyacak olan Lead Soldier’a ise Barış Kurdu binecek. Kurtel Ekürisi ile ilintili taylardan sadece Long Runner ve The Last Romance koşuda eküri olarak mücadele edecek.

Aracı ekürisi yılın önemli mücadelesinde Aragorn ve Rampage eküri olarak yer alacak. Aragorn’a ilk 3 koşusunda olduğu gibi Uğur Polat, Rampage’ye ise yarış kariyerine birlikte başladığı Ayhan Kurşun binecek.

G1 Karayel Koşusu galibi Padre Padrone (IRE), 9 yarıştır birlikte piste çıktığı Gökhan Kocakaya, Yamanlarbeyi son yarışında birlikte start aldığı  Selim Kaya, Bella Ciao üst üste 2 yarış kazandığı Hışman Çizik ve Queen of Proti ise son yarışını kazandığı Müslüm Çelik ile koşuya katılacak.

G1 ÇALDIRAN KOŞUSU – 2 Yaşlı İngilizler, 57 kg, 1600 Çim 

News Reporter

1 thought on “Çaldıran’da Jokey Deklareleri tamamlandı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir