CAN DADAŞ 11 Boy Farkla kazandı!

14 Nisan 2019 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda koşulan, 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-9 Malayan Racing Association Koşusunu, Mahmut Baguç’un sahibi, Demirhan Yılmaz’ın yetiştiricisi ve Veysel Akbaş’ın antrenörü olduğu Can Dadaş (5y da Scarface – Girdap, Bullmarket), jokeyi Özcan Yıldırım ile 1900 Metre kum pistte 2’03”39’luk bir derece gerçekleştirerek kazandı. 4 Safkanın start aldığı koşuda kolay bir galibiyete imza atan Can Dadaş, kariyerinin 19’uncu birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.605370 TL’ye yükseltti. Son haftaların formda ismi Alaçatı Ağası (El Salvador) koşudan ikincilikle ayrılırken, mücadeleyi Ak Diamond (Win River Win) üçüncü, Dombra (Perfect Storm) ise dördüncü tamamladı.

Can Dadaş (Özcan Yıldırım)

% 44 Birincilik Yüzdesiyle koşuyor!

%44 gibi gayet yüksek bir birincilik yüzdesine sahip Can Dadaş sevdiği İzmir pistinde bir kez daha kazanırken, şüphesiz babası Scarface‘in en iyi yavrularından biri olduğunu bir kez daha gösterdi.

Can Dadaş’ın annesi Girdap, yarış yaşamında bir ikincilik ve iki üçüncülük elde etmiştir. Girdap’ın babası Bull Market‘ın diğer kızlarının ürünlerine baktığımızda Mountain Cat temsilcisi Mister Ticker’ın da KV-8 yarış kazandığını görmekteyiz.

Girdap’ın annesi Leblebi, Eagle Eyed kızı olup, Girdap dışında start alan tek yavrusu Derbeder bir yarış kazanmıştır.

Can Dadaş’ın anne ve büyük annesinin start alan yavrularının az sayıda oluşu dikkat çekiyor olsa da War Relic gibi önemli bir atın tam kardeşi bir kısrak familyasından 1-o ekleyelim soy notlarımıza… (Muslihiddin Gurup)

Kupayı Dato Ong Eng Khuan verdi

Koşu sonrası gerçekleştirilen kupa töreninde galip safkanın sahibi Mahmut Baguç’a plaketini Penang Jokey Kulübü Başkanı Dato Ong Eng Khuan verdi. Safkanın antrenörü Veysel Akbaş ve jokeyi Özcan Yıldırım’a da plaketleri Dato Ong Eng Khuan tarafından takdim edildi. Khuan ayrıca, günün anısına TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ’a da bir hediye takdim etti. Şeref Tribünü’ndeki törene Perak Jokey Kulübü Başkanı Dato Cheah Choon King ve İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan da katıldı.

Malayan Racing Association Koşusu Kupa Töreni 2019

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir