CANMETE Bursa’da kaybetmiyor…

04 Kasım 2022 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus A3 Uludağ koşusunu, Bedri Akbulut’un sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Bedri Akbulut’un yaptığı Canmete (4y ka Tamerinoğlu – Nenehatun, Bordum) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bay Emir (Kaizbert) elde ederken, Çelikkalkan (Emael) üçüncü, Rusdamat (Kaizbert) dördüncü, Köçek (Kaizbert) beşinci olarak koşuyu tamamladı.

Bursa’da 2’de 2 yaptı…

Yaz sezonuna Bursa’da A3 koşu galibiyeti ile başlayan Canmete daha sonra start aldığı G1 Tarım ve Orman Bakanlığı koşusunda bekleneni verememiş, üç ay aradan sonra Ankara’da koştuğu G2 Sultansuyu Tarım İşletmesi koşusundaki üçüncülük ile tekrar toparlanmaya başladığını gösteren safkan G1 Türk Silahlı Kuvvetleri koşusunda ise yine istediği sonucu elde edememişti. Bugün ikinci kez geldiği Bursa pistinde uyum sağladığı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı etkili sprint ile kazanan Canmete, böylelikle Bursa kum pistinde start aldığı ikinci koşudan da galibiyetle ayrılmış oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte orta kulvardan atak yapan Köçek liderliği alırken ikinciliğe Frenkli Ateşi girmeye çalışırken dışından Şah Dragon daha sonra Süvari Angel sırası ile 1800 startı geçildi. 1600’de Köçek liderliğini korurken ikinciliğe Şah Dragon girdi. Daha sonra Frenkli Ateşi ve Süvari Angel şeklinde 1400 startı geçildi. 1200’de Köçek halen lider, Şah Dragon yine ikincilikte daha sonra Süvari Angel ve Frenkli Ateşi sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Köçek liderliğini korurken ikincilikte Şah Dragon ve Süvari Angel ikilisi daha sonra Kardeşcan ve Rusdamat sırası ile 600 startı geçildi. Köçek ve dışına gelen Süvari Angel arasındaki liderlik mücadelesi ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Köçek ve Süvari Angel arasındaki mücadeleye ortadan Rusdamat ve dışardan Canmete katılmaya çalıştı. 200’de dışardan gelen Canmete ve en içten gelen Bay Emir rakiplerinden ayrılıp aralarında birincilik mücadelesi başladı. Sonlarda rakibine hakim olan Canmete boyun farkı ve 2’19″72 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Canmete (Özcan Yıldırım)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

2 thoughts on “CANMETE Bursa’da kaybetmiyor…

  1. Hiç bir zaman gerçek bir şampiyon gibi koşmadı yarışseverin sevmediği çakma şampiyonlardan biridir tıpkı kardeşcan gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir