CANMETE’den 3 ayda 4’üncü Grup zaferi…

10 Mart 2022 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Nejat Evliyazade Koşusunu, Osman Aksoy’un sahibi, Anadolu Tarım İşletmeleri’nin yetiştiricisi ve Bedri Akbulut’un antrenörü olduğu Canmete (4y ka Tamerinoğlu – Nenehatun, Bodrum) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Rüzgarkaan (Joker) elde ederken, mücadeleden Saluki (Uçanoğlu) üçüncü, Uzun Mehmet (Turbo) dördüncü, Yürekli Çocuk (Kayayürekli) ise beşinci olarak ayrıldı.

3 Ayda 4 Grup galibiyet…

Yarış hayatının 17’inci startında 8’inci birinciliğini elde eden Canmete, bu galibiyeti ile İzmir’de Aralık ayından bu yana 4’üncü, yılbaşından bu yana ise 3’üncü Grup galibiyetine imza atarken aynı zamanda toplamda kariyerinin 6’inci Grup galibiyetine ulaştı.

Startla birlikte öndeki iki rakibini hemen arkasında ve dışında üçüncü sıraya yerleşen safkan, son viraj dönülürken temposunu arttırmaya başladı ve 400 direği geçilirken gruba üstünlüğünü kabul ettirip koşunun liderliğini ele geçirdi. Bu metreden sonra rakiplerinin ataklarından hiçbir şekilde etkilenmeyen Canmete, finiş çizgisine doğru farkı açmayı başararak Nejat Evliyazede koşusunda 5 boy farkla ve 1’38”13’lük derecesi ile kolay bir tempoda birinciliğe uzandı.

 News Reporter

3 thoughts on “CANMETE’den 3 ayda 4’üncü Grup zaferi…

  1. Sadece kumda başarılı. Hâlâ Kaizbertlerle kapışmamasi belki de saltanatının son dönemlerini yaşıyor olabilir.

    1. Kumcu at kumda koşar, Gülerce ekürisinin efsane atı Magrip gibi. Maşallah, Canmete’de onun yolunda. Ayrıca bir önceki yarışında Gündüzdüşü ( Kaizbert ) de koşmuştu. Arap atçılığımızın böyle şampiyonlara ihtiyacı var. İnşallah sağlıkla uzun yıllar koşar.

  2. Tebrikler.
    Her sene İzmir’de bir at ön plana çıkıyor. Hatta rakipsiz.
    Yani yanında büyük bir at olsa ve çekişmeli olsa ne güzel olur. Son yıllarda kış sezonları ağır favorilerle geçiyor.
    Geçen sene pıtır hızlı Ahmet’i yendiğinde büyük olay olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.