CANMETE’den beklenen galibiyet…

03 Mart 2023 Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 5 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-9 Pamukkale koşusunu, Bedri Akbulut’un sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Bedri Akbulut’un yaptığı Canmete (5y ka Tamerinoğlu – Nenehatun, Bordum) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Kardeşcan (Turbo) elde ederken, Dirlik (Özhaber) üçüncü, Faranelli (Kızgınlav) dördüncü olarak pistten ayrıldı.

Üst üste üçüncü galibiyet…

Beş gün önce start aldığı G2 Şirinyer koşusunu kazanarak bu koşuya gelen Canmete çok iyi uyum sağladığı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu ön grubun hemen arkasında takip ederek düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı ataklarla kazanırken yakalamış olduğu çok iyi durumu koruduğunu göstermiş oldu.

Faranelli’nin 2,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Dirlik liderliği alırken ikinciliğe Kardeşcan girdi. Daha sonra Canmete sırası ile 1200-1000 ve 800 startları geçildi. 600’de Dirlik az farkla lider, Kardeşcan takipte hemen arkasında Canmete olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Kardeşcan liderliği alırken ikinciliğe de Canmete girdi. 200’den sonra dışardan gelen Canmete liderliği alıp kalan metrelerde farkı biraz açarak 4 boy farkla ve 1’35”55 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

2 thoughts on “CANMETE’den beklenen galibiyet…

  1. Süper bir at.Herhalde tamerinoğlu nun en iyi yavrusu . Kaizbertlerin olmaması da çok iyi olmuş.Yoksa bunu da sakatlarlardı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir