CANMETE’ye Ankara yaradı…

15 Temmuz 2021 Perşembe günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap atlarına mahsus G2/DH Karacabey Tarım İşletmeleri Koşusunu, Osman Aksoy’un sahibi, Anadolu Tarım İşletmeleri’nin yetiştiricisi ve Bedri Akbulut’un antrenörü olduğu Canmete (3y ke Tamerinoğlu – Nenehatun, Bodrum) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Adıvar (Onurkaan) elde ederken, mücadeleden Özşimşek (Özhaber) üçüncü, Boraks (Sonalp) dördüncü, Galata Kulesi (Tümözbey) ise beşinci olarak ayrıldı.

Ankara’da gelen ilk Grup galibiyet…

Kariyerinin 5’inci startında 3’üncü birinciliğini elde eden Canmete, ilk Grup koşu galibiyetine Karacabey Tarım İşletmeleri Koşusu ile imza atarken aynı zamanda ilk kez geldiği Ankara’daki ilk birinciliğini elde edip kazancını da 621.460 TL’ye yükseltti.

Yarış hayatına Mayıs ayında İstanbul sentetik pistinde ikinci olduğu Şartlı-1 mücadele ile başlayan Canmete, ardından Haziran ayının başında çim pistte maidene veda etti. Özcan Yıldırım ile start aldığı bu yarıştan 2 hafta sonra sentetik pistte Şartlı-4 mücadeleye çıkan safkan, bu defa Halis Karataş ile finiş çizgisini önde geçmeyi başardı.İlk 3 yarışındaki başarılı performansının ardından Canmete’nin katıldığı ilk sınıf mücadele Kv-9 Rüzgar 30 Koşusu oldu. Favori olarak girdiği koşuda Kır Ejder’in arkasında ikincilik elde eden safkan, yaklaşık 2 hafta sonra bu defa Ankara’da piste çıktı ve iyi başlayamayıp en geride kaldığı, üstelik son düzlüğünde ciddi faullere maruz kaldığı koşuyu bir boyun farkıyla ve 1’33”86’lık derecesi ile kazanmasını bildi.

News Reporter

3 thoughts on “CANMETE’ye Ankara yaradı…

  1. Ah Kadir Tokaçoğlu ah! Bu atların joleylerin senden çektiği nedir böyle? Kimse görmüyor mu, ya da sormuyor mu sen ne yapıyorsun diye? Canmete çok farklı kazanırdı bu yarışı pistte gezinen Kadir Bey olmasa!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir