CANSUCAN’dan ilk Grup galibiyeti…

25 Ağustos 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus A3 Prof. Dr. Kenan Binak koşusunu, Umut Hepsağ’ın sahibi olduğu, Hale Ekmekçi Emre tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Cansucan (2y dd Mendip – Beybushka, Lion Heart) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Bloom Dancer (Torok) elde ederken, Yablanista (Bodyguard Hero) üçüncü, My Little Girl (Piona Sonata) dördüncü, Princess Diana (Trappe Shot) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk buluşmada gelen galibiyet…  

Kariyerin kum pistte beşincilikle başladıktan sonra çim piste yönelen ve Ankara çim pistinde koştuğu iki yarışın ardından rotasını İstanbul’a çeviren Cansucan, I. İnönü koşusu dördüncülüğü sonrası daha iyi durumda geldiği bugünkü koşuda ilk kez buluştuğu başarılı jokey Vedat Abiş ile iyi start çıkışı sonrası önde giden rakibinin hemen arkasında yer tuttu ve düzlükten sonra yaptığı ataklarla liderliği aldığı gibi sonlarda biraz dışa açılsa da kolay bir şekilde kazanırken kariyerinin ilk grup birinciliğine imza atmış oldu.

Koşuya Ankara’dan katılan Bloom Dancer son virajı beşinci sırada dönüp etkili düzlük sprinti ile başarılı bir ikinciliğe imza atarken, Bursa’da gelen ve son düzlüğe rakiplerinin en gerisinde çıkan Yablanitsa da göze hoş gelen bir üçüncülük elde etti.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir