CAPTAIN FANTASTIC’den ‘Beyaz bayrak-ayna…’

21 Haziran 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 A. Yücel Birol koşusunu, Sema Ulaş’ın sahibi olduğu, Mozaik Org.San.Tic.A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Batuhan Ay’ın yaptığı Captain Fantastic (4y da Mshawish – Rahaf, Street Cry) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Make A Fire (Sidney’s Candy) elde ederken, Denizhan (Kaneko) üçüncü, Hakna (Hakeem) dördüncü, Polpo (Torok) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ikinci sınıf galibiyeti…  

Kış sezonu sentetik pistte start aldığı yarışlarda başarılı sonuçlar elde edip yaz sezonunu da 1900 metre çim pistte A3 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu ikinciliği ile açan Captain Fantastic, geçen sene bir kez bir araya geldiği jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği yavaş tempoda son düzlüğe kadar taşıyıp, düzlükten sonra içinden ve dışından gelen rakiplerinin ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek bir beyaz bayrak-ayna yarışı ile kazanırken bu yılki ikinci sınıf koşu galibiyetine de imzasını atmış oldu.   

Toplu bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Captain Fantastic liderliği alırken ikincilikte Kocavezir hemen içinde Denizhan daha sonra Hakna ve HArlan Draka sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Captain Fantastic liderliğini korurken ikincilikte Denizhan ve Kocavezir ikilisi arkalarında Hakna daha sonra Harlan Draka şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Captain Fantastic ikincilikteki Kocavezir’in önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Captain Fantastic liderliğini korurken içinden Denizhan’ın dışından Hakna’nın ve gerilerden Make A Fire’ın atakları görüldü. 200’den sonra Captain Fantastic dışından gelen Make A Fire ve içinden gelen Denizhan’ın tüm ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek boyun farkı ve 1’30”65 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

1 thought on “CAPTAIN FANTASTIC’den ‘Beyaz bayrak-ayna…’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir