CARCERES’den bir beyaz bayrak-ayna galibiyet daha…

05 Nisan 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 İstanbul Emniyet Müdürlüğü koşusunu, Vehbi Hakan Keleş’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Semih Kaymaklı’nın yaptığı Carceres (3y ke Cross Traffic – Anothermouthtofeed, Tizdejavu) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Urfa Aslanı (Approve) elde ederken, Smart Dad (Native Khan) üçüncü, Cool Star (Torok) dördüncü olarak pistten ayrıldı.

Geçilmezliğini korudu…

Start aldığı iki yarışını da kazanarak bu yarışa yine formda gelen Carceres, çok iyi anlaştığı jokeyi Halis Karataş idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği rakiplerini yanına sokmadan bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak kazanırken, aynı zamanda 3’te 3 yapıp geçilmezliğini de korumuş oldu.

Cool Star’ın 4 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Carceres liderliği aldı. İkincilikte Urfa Aslanı daha sonra Smart Dad ve Cool Star sırası ile 1400-1200 ve 1000 startları geçildi. 800’de Carceres liderliğini korurken ikincilikte Urfa Aslanı hemen arkasında Smart Dad ve en geride Cool Star şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Carceres yine lider, dışından Urfa Aslanı’nın onun dışından Smart Dad’in en içten de Cool Star’ın atakları görüldü. 200’de Carceres liderliğini korurken ikinciliğe Smart Dad girdi. Carceres rakiplerinin ataklarına başarılı şekilde karşılık verirken sonlarda tekrar ikinciliğe giren Urfa Aslanı’nın 2 boy önünde ve 1’31”62 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Carceres (Halis Karataş)
News Reporter

1 thought on “CARCERES’den bir beyaz bayrak-ayna galibiyet daha…

  1. Çokta gösterişli kazanmadı, ilk koştuğu grup koşuda geçilmezlik serisi bozulur bu formla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir