2 Kupanın sahibi MEGA STAR ve INVINCIBLE BABY

Yavuz Gülerce Kupası MEGA STAR’ın oldu

Türk Arap atçılığının unutulmaz isimlerinden merhum Yavuz Gülerce adına 9 Ekim 2019 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda düzenlenen KV-8/DHT mücadele saat 16.00’da koşuldu. 3 yaşlı safkan Arap taylarının 1600 metre çim pistte start aldığı 94.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda 7 safkan start aldı.

Mega Star (Mehmet Akyavuz)

Koşuyu Yunus Advan’ın sahibi, Ahmet Aytekin’in yetiştiricisi ve Ramazan Taşdelen’in antrenörü olduğu Mega Star (3y ae Turbo – Hekim, Druid) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazanırken, 1.5 boy arkasında Gurbet Ateşi (Ateştopu) ikinci, boyun farkla geride Güneşi Gördüm (Uçanbey) üçüncü, bu safkanın 2 boy ardında ise sonlarda temposu iyice düşen Duman (Turbo) dördüncü oldu.

Yavuz Gülerce Koşusu Kupa Töreni 2019

Bakırköy Kaymakamlığı Koşusu’nu INVINCIBLE BABY kazandı

Çok eski dönemlerden bu yana İstanbul’un en gözde sayfiye yerlerinden biri olarak kabul edilen Bakırköy ilçesinin Kaymakamlığı adına aynı gün düzenlenen Handikap 21/H1 koşu, 3ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak 2000 metre sentetik pistte koşuldu. 67.000 TL birincilik ikramiyeli yarışta 10 safkan start aldı.

Invincible Baby (Gökhan Kocakaya)

Koşuyu son haftaların formda safkanlarından Hülya Gödek’in sahibi, Zühre Didem Gödek’in yetiştiricisi ve Serdar Yılmaz’ın antrenörü olduğu Invincible Baby (3y de Invincible Son – Carly Baby, Unaccounted For) jokeyi Hışman Çizik ile kazanırken, 3 boy geride Rockabye (After Market) ikinci, yarım boy gerisinde Makaracı Çocuk (Sri Pekan) üçüncü, onun da 1.5 boy ardında Çeko Dayı (Fire Ball) dördüncü oldu.

Bakırköy Kaymakamlığı Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir