Cevdet Karataş Serbest Handikapı’nı VİZİGOT kazandı…

14 Nisan Perşembe günü Ankara İlkbaharYaz sezonunun açılış programında, merhum Handikaper Cevdet Karataş adına koşulan yarış (KV18/DHÖW75. Yıl Ankara Hipodromunda saat 16.30da start aldı.

4 yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak gerçekleştirilen mücadele 1400 metre çim pistte koşuldu. 2022 yılı Cevdet Karataş Serbest Handikapını, Mert Çelik’in sahibi, Mert Yayıncılık Ltd. Şti.’nin yetiştiricisi ve Serhat Önder’in antrenörü olduğu Vizigot (Kaizbert – Sorkun Kız, Haberbatur) jokeyi Tolga Yıldız ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Tunçdağ (Özduran) elde ederken, mücadeleden Özaydın (Uçanoğlu) üçüncü, Çabuk (Kaizbert) dördüncü, Şahahmet (Baba Mevlüt) ise beşinci olarak ayrıldı. Koşunun galibi Vizigot için müddet 1’31”74 oldu.

Vizigot (Tolga Yıldız)
News Reporter

2 thoughts on “Cevdet Karataş Serbest Handikapı’nı VİZİGOT kazandı…

  1. Artık Arap atçılığinda Kaizbert (RUSYA) devri başladı. Eskiden eşkal ve Arap atları ölçülerine uymaktan her sene 5-10 tay diskalifiye edilirdi.
    Son iki senedir hiçbir tay muayenelerde diskalifiye de edilmiyor. Olanların günahı neydi? Şimdi ne oldu. YKK, TİGEM hatalara ya Kaizbert aygır familyası açacak ya da bir çözüm bulacak. TJK üstüne düşeni yapıyor. Pansiyonlara Kaizbert aygır kabul etmiyor?
    Neden?
    Siyasetin atçılıkta, yarışta ne işi olur? Atlar asil hayvanlardır, haksızlığı kabul etmez. Sorumlular varsa haksızlık iflah olmazlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.