Cezalı Taksit yatırıldı, rota Çaldıran’a çevrildi!

4 ayrı hipodromda 6 yarış kazanıp 2 Grup zaferine imza atan ve son olarak 3 Ekim 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan G3  K.Sahir Kurutluoğlu Koşusunu Barış Kurdu ile kazanan Gürçağan ekürisine ait Dispergatör (General Quarters)’ün yeni hedefi Çaldıran Koşusu olarak belirlendi.

Orhan Sezik

Başarılı tayın antrenörü Orhan Sezik Yarış Dergisine yaptığı kısa açıklamada “Tayımızı Çaldıran Koşusunda koşma kararı verdik. Koşuya katılabilmemiz için gerekli olan Cezalı Taksit tutarı Salı günü ödendi. Yeni hedefimiz bu önemli klasik koşu olacak, bunun için hazırlıklara başladık” dedi.

7’de 6 yaptı…

Yarış kariyerine 27 Mayıs 2021 Perşembe günü İzmir’de 1000 metre kum pistte koştuğu maiden mücadeleyi kazanarak başlayan Dispergatör, yaklaşık 1 ay sonra İzmir kum pistinde 1200 metrede start aldığı ikinci yarışı olan Şartlı-3 mücadeleden de birincilikle ayrıldı.Başarılı ilk iki yarışı sonrası Temmuz ve Ağustos aylarında Kocaeli’nde 1200 ve 1400 metrelerde iki yarış koşan ve bu yarışlardan ilkini kazanırken ikincisinde Perotti’nin yarım boy arkasında ikinci olan kır erkek tay, ardından Bursa Osmangazi Hipodromunda 1300 metre kum pistte koştuğu A3 mücadeleyi de kazandı.

İlk Grup galibiyetinden 3 hafta sonra Kocaeli’nde 1500 metre kum pistte katıldığı Kv-8 mücadeleden birincilikle ayrılan Dispergatör, İstanbul’a ilk kez geldiği G3 K.Sahir Kuruluoğlu Koşusunda da çok başarılı bir performans sergileyerek kariyerinin ikinci Grup zaferine imza attı.

Dispergatör (Barış Kurdu)
News Reporter

3 thoughts on “Cezalı Taksit yatırıldı, rota Çaldıran’a çevrildi!

  1. Cımde gıtmez uzuna da gitmez oyle ahım sahım tay degil fazla buyutulmemelı son kosusunda perottıyı zor gectı kosuya adapte olmakta zorlanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir