Cezası ödendi, G2’yi kazandı…

18 Ekim 2020 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 TYAYSD Koşusunu, G. Emre İçer’in sahibi, Murat Cavcav’ın yetiştiricisi ve Ömer Alaçam’ın antrenörü olduğu Anadolu Aslanı (2y de Victory Gallop – Mila Bella, Intense Focus) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

8 safkanın start aldığı mücadeleye 7 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Anadolu Aslanı, ilk metrelerde arka grupta kalmayı tercih etti ve 7’inci sıraya yerleşti. 1000 ve 800 startlarını aynı pozisyonunu koruyarak geçen safkan, 600 startı geçilirken bariyer dibinden yürüyüp altıncılığa girdi.

400 geçilirken pisti ortalayarak sprinte kalkan Anadolu Aslanı, önündeki dörtlü grubu 200 direğinde yakaladığı gibi geçti. Bu metrelerde önünde sadece Yiğitcem kalmıştı. Son 100’de fark 2 boya kadar düştü. Kırmızı bariyerlere geldiğinde rakibini yakalayan safkan aynada ona bir baş farkıyla hakim olup 1’24”42’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Yiğitcem (Hakeem) elde ederken, mücadeleden Real Runner (Invincible Son) üçüncü, Dark Side (Mendip) dördüncü, Lucky Justen (Justenuffhumor) ise beşinci olarak ayrıldı.

Anadolu Aslanı (Özcan Yıldırım)

3 Pistte de kazanmasını bildi…

27 Eylül 2020 Pazar günü 3’üncü olduğu G2 Tay Deneme Koşusunda yasaklı Oh-Lidocaine maddesi ile koşturulduğu tespit edildiğinden koşulardan yasaklanan Anadolu Aslanı, 780.000 liralık cezası yatırılarak TYAYSD Koşusuna katılmaya hak kazandı.

Yarış kariyerine 14 Temmuz 2020 tarihinde Ankara kum pistinde kazandığı Şartlı-1 mücadele ile başlayan erkek tay, bugüne dek 7 kez start alıp 3 yarış kazandı. G3 Sadun E.G.Atığ ve son olarak G2 TYAYSD Koşusunu kazanan safkan, G1 Karayel, G2 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, A3 Hitit ve yasaklı madde ile koştuğu G2 Tay Deneme Koşularından üçüncülükle ayrıldı. Kum pistte koştuğu tek yarış olan Şartlı-1 mücadelenin yanı sıra çim ve sentetik pistte Grup galibiyetleri elde eden Anadolu Aslanı, her üç pistte de başarılı olabildiğini ispatlamış oldu.

News Reporter

2 thoughts on “Cezası ödendi, G2’yi kazandı…

  1. merak ettiğim tek konu acaba kaç gün sonra start alacak tekrardan doping olayı olmasaydı ve bir önceki kayıtta da koşsaydı bu at 2 ay gibi kısa sürede 7 açık koşu koşturulacaktı… bakalım sahipleri şimdi bir sonraki kaydı hangi pistte yapacak onu bekliyorum… uzun mesafe isteyen biraz üstüne gidilse seneye farklı bir at çıkacakken heba olup gitmez umarım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir