1.KOŞU: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak tüm tayların ayakları düz bassın. Son kez bu günkü binicisi idaresinde ekürisi Beyazüzüm ile birlikte yaptığı 1000/1.06.8 – 400/27 HÇ dereceli galobunda günün en iyi işlerinden birini sergileyen İzbırak, yeterli kondisyonu ve güçlü orijiniyle kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Son haftalarda çok farklılaşan ve iç piste yaptığı uzun galobunda bunu bir kez daha kanıtlayan Çeviksoy’dan iddialı bir koşu çıkarmasını bekliyorum. Uzun süreden beridir muntazam idmanda olan Bolkar Dağı ve kabiliyetli bir isim olduğunu özellikle belirtmek istediğim Turbonun İzi söz sahibi olabilecek diğer şanslı taylardır.


2.KOŞU: Çok zor kazanan bir isim olmasına rağmen son haftalarda oldukça güzel bir form sıçraması gösteren Azant, muhafaza ettiği iyi durumuyla başta şans verilmesi gereken safkandır. Sağlıklı bir idman görünümüne sahip Bahattin ile güzel bir istirahat döneminden geçen Çakıryusuf her an devreye girebilirler. Kilo kiloya koşan Şimşekkral, pist ayırt etmeyen formda Beyzayar ve hız verdiği çalışmalarında yeşil ışık yakan Gözü Açık her an devreye girebilirler.


3.KOŞU: Startla birlikte ön tarafta iyi bir tempo kurduğu hayatının ilk 800 metrelik çim koşusunu 0.47.81’lik derecesiyle yanına hiçbir rakibini yaklaştırmadan gösterişli kazanan Bogota, 800/48.8 – 400/24.3 R galobunda da oldukça sıhhatli bir görünüm içerisindeydi. Çarşamba sabahı gerçekleştirdiği 400/22.3 R düzlük sprintinde fotoya kendinden amin aksiyonlarla uzanan tayın bir kez daha kazanması normal sonuç olacaktır.


4.KOŞU: Mesafe uzadıkça ne denli farklı koşabildiğini koşunun her metresinde rakiplerine hakim olduğu son 2000 metrelik sentetik pist sınavını kolay kazanarak ispatlayan Grashof, kusursuz durumunu aynı titizlikle devam ettiriyor. Adeta bütünleştiği binicisi idaresinde başarılarına bir yenisini ekleme uğraşı verecektir. Sentetik piste mücadele verdiği üç yarışı da gayet parlak Magnus ile dengi rakipler yanında start alan Muammer Bey favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir.


5.KOŞU: Grubun en hazır ve pişkin isimlerinden biri olan Holigan, oldukça inatçı bir karaktere sahip. Yeterli gördüğüm kondisyonuyla başta şans verdiğim taydır. Uzun galobu ardından yaptığı 600/40.6 – 400/27.3 R sprintinde sürekli üzerine koymaya başladığını gözlemlediğim Kocayürek, iç start çekme avantajıyla bir nefeste bitirebilecek yetenekte. Anne kan hattından sürekli ilk koşularını başarılı koşan yavrular veren Ufaklık, her geçen gün üzerine koymaya başlayan Petekkan ile idman pistinde her ne kadar beğenilmese de çimde farklı koşabilecek bir kalibreye sahip Gençtarkan fazlaca ihmale gelmezler.


6.KOŞU: Çok daha ciddi rakipler arasındaki son Kv-6 1400 metre mesafeli sentetik pist koşusunda, son metrelere yakın dış kulvardan iyi bindirerek 1.25.11’lik derecesiyle parlak bir 4.lüğe imza atan Cerensel, aynı titizlikle hazırlandığı bu koşusunda favori olmayı hak ediyor. Gücü oranında başarılı koşabilen Altın Kafes, önemli kilo avantajını lehine çevirebilir. Gördüğü koşusu ardından bu aralar çok değişen Makaracı Çocuk, kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Perşembe günkü sprintinde oldukça beğenimi kazanan Çalışkanhan, bu sınavı dahil yakın takibe alınmalıdır. Güzel bir form sıçraması yakalayan Naughty Boy, rakiplerinin eksiklerinden en iyi şekilde yararlanacaktır.


7.KOŞU: Ufak tefek sorunları halledildikten sonra ciddiyet kazandırdığı çalışmalarında formunu sürekli geliştirdiği gözlerden kaçmayan Zimbat, vasat rakipler arasında başta şans verdiğim isimdir. Koşunun tempolu gidecek olması lehine Kısadevre ile son Kv-9 6.lığı bu grup için yeterli Cihangül favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir.


8.KOŞU: Bir süre aradan sonra yine bu rakipler arasında katıldığı ilk sınavından tatminkar bir 4.lük çıkaran ve geçtiğimiz hafta yaptığı 1200/1.15.8 – 1000/1.02 – 400/24.4 R galobunda hazırlık olarak sıkı tutulduğu görülen Finesse, çok daha hazır gireceği sınavında kalitesini konuşturabilir. Birbirinden etkileyici son koşularında buradaki çoğu rakibini geride bırakan Zafer Ateşi, kantarmasını iyi okuyan pilotuyla yine adını birincilikle süsleyebilir. Önde temposunu bozacak rakiplerinin olmaması şansını oldukça artıran Corcovado, arka grubu bu gün için biraz oyalayabilirse ekibinin yüzünü güldürebilir. Ankara’dan oldukça moralli getirilen Oğlum Berat, bu kez çok daha hazırlıklı Mister Görkem ve gününde olduğu zaman beklentilerin üzerinde koşabilen Victory Is Ours daha sonraki ihtimallerdir.


9.KOŞU: Gerek hazırlık olarak gerekse makine provasında oldukça beğenimi toplayan Arifço, ekibinin büyük bir sabırla hazırladığı taylardan biri. Çarşamba sabahı yaptığı sprintinde de kusursuz bir tablo ortaya koyan tayın kazanacağına inanıyor ve sizlere günün teki olarak öneriyorum. Yanına at yazmak isteyenler ise; formunu sürekli geliştiren Tutkun Reis ile Kocaeli’den iddialı getirilen Eğilce ikilisi düşünülmeli.


10.KOŞU: Pist ve mesafe ayırt etmeksizin iştirak ettiği son koşularında gayet tatminkar sonuçlarla ayrılan Özdoğa ve yükselen bir form grafiğine sahip Sündüs Sultan eşit şansta gördüğüm kısraklardır. Çime çıktıktan sonra Bursa’da oldukça etkileyici sonuçlarla ayrıldığı gözlerden kaçmayan Hızlı Asiye ile sık koşmasına rağmen istim üzerine getirilen Fırtına Toynok en küçük bir hatayı affetmeyeceklerdir.


1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 4-3-2-11

2.AYAK: 1-8-9-3-4-5

3.AYAK: 1

4.AYAK: 1 // 2-3

5.AYAK: 3-4-6-9-2

6.AYAK: 4-10-6-8-7


2.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 3-4-6-9-2

2.AYAK: 4-10-6-8-7

3.AYAK: 1-6-10

4.AYAK: 1-4-5 // 2-6-3

5.AYAK: 1

6.AYAK: 12-13-2-1


2. 6’LI GANYAN (4/6/10/6/1,7,9/12): 721,65 TL vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz

1 thought on “NURETTİN GÜVEN’den 721 TL…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir