KAR KIZ çimde rakip tanımadı…

25 Ekim 2020 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Trakya Koşusunu, Duygu Fatura’nın sahibi ve yetiştiricisi, Selçuk Taşbek’in ise antrenörü olduğu Kar Kız (2y kd Gregorian – Snow Cover, Verglas), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Kar Kız (Gökhan Kocakaya)

7 safkanın start aldığı mücadeleye 4 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Kar Kız, ayağına çabukluğu ile ilk metrelerde koşunun liderliğini aldı ve 1000 startını 1 boy önde geçti. 800 ve 600 direklerini de aynı farkla lider geçip son virajı an önde dönen dişi tay, düzlükte bariyer dibini tuttu.

400 geçilirken Kar Kız en yakın rakibinin 2 boy önündeydi. 200 direğinde farkı 5 boy kadar çıkarttı. Bu metreden sonra tutulmaz bir tempoda ve adeta starttan yeni çıkmış gibi süratini korumayı başaran safkan, sonlarda iyice kolaylayarak 6 boy farkla ve 1’10”47’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Red Luck (Duty Free) elde ederken, mücadeleyi Macau (Yonaguska) üçüncü, Kod Sekiz (Native Khan) dördüncü, Special One (Kaneko) ise beşinci olarak tamamladılar.

Bu yarıştan 1 hafta önce start aldığı SİAYSD Koşusunu, mücadelenin yağmur nedeniyle ağırlaşan çim pistten sentetik piste alınması nedeniyle iyi bir yerde tamamlayamayan Kar Kız, bu defa çim pistte koşulan yarışı rakiplerini sürklase ederek kazanırken, 5’inci birinciliğine ve 2’inci Grup koşu galibiyetine imza attı.

News Reporter

2 thoughts on “KAR KIZ çimde rakip tanımadı…

  1. şu tayı ne olursunuz 1500 metrede bile koşturmayın 1400 den yukarı çıkartmayın da keyifle seyredelim cheri cheri lady bırakmışken bayrağı kar kız alsın

  2. Geçen hafta yarışlar sentetik piste alınmışdı sentetikde hiç gitmedi çime çıkınca at çok farklı koşuyor çimi çok seven bir orijin bakalım çaldıran koşusundada söz sahibi olacakmı merakla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir