Çimdeki ilk galibiyet Kısa Vade ile geldi…

23 Temmuz 2022 Cumartesi günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Buca Kaymakamlığı koşusunu, Engin Ateşler’in sahibi olduğu, Gençay Dilek Emirsoy tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Bulut’un yaptığı Dragon Pulse (3y ae Agresivo – Anouchka, Strike The Gold) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Battle Cry (Invincible Son) elde ederken, Azfar (Azaraks) üçüncü, Final Drive (After Market) dördüncü, Elam Nisam (Justenuffhumor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk Kısa Vade birinciliği…

Bursa ve İzmir’de Kısa vadeli koşulardaki ikincilikleri sonrası geldiği İstanbul’da koştuğu G3 Orhan Doğa Özsoy koşusunda beklenen performansı sergileyemeyen Dragon Pulse, bu kez alışık olduğu İzmir pistinde kazanarak hem ilk Kısa vade galibiyetini elde etti, hem de İzmir çim pistindeki ilk birinciliğine de ulaşmış oldu.

Mery Legs’in 1,5 boy Battle Cry’ın 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Wolfsong liderliği aldı. İkincilikte Azfar daha sonra Final Drive ve Dragon Pulse sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Wolfsong liderliğini korurken yine ikincilikte Azfar daha sonra Final Drive, Dragon Pulse ve Battle Cry şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’ü Wolfsong az fakla lider geçerken ikincilikte Azfar arkalarında Final Drive içinde Dragon Pulse dışında Battle Cry sırası ile 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Wolfsong liderliğini korumaya çalışırken dışından Azfar içeriye Dragon Pulse dalarken en dıştan Battle Cry atağa kaldı. 200’de iç kulvardan gelen Dragon Pulse liderliği aldı. İkincilik mücadelesi Battle Cry ve Azfar arasında sürerken son metrelerde farkı 1,5 boya çıkaran Dragon Pulse 2’02″92 bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.

Dragon Pulse (Mustafa Çiçek)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir