Tendürek galibi COACH rotayı İstanbul’a çevirdi…

14 Haziran 2020 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1800 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Tendürek Koşusunu jokeyi Ayhan Kurşun ile kazanan Coach (3y de Smart Robin – Born Shining, Sri Pekan), rotayı İstanbul’a çevirdi.

Kariyerinin henüz üçüncü startında sınıf koşu kazanma başarısını göstererek bir anda dikkatleri üzerine çeken Coach, yarış hayatına geçen sene Ankara’da koştuğu Şartlı-1 mücadelede Upper Cut gibi klas bir tayın arkasında elde ettiği ikincilikle başladı. Bu yarıştan 15 gün sonra 1400 metre çim pistte koştuğu maiden mücadeleyi zorlanmadan kazanan safkan, 7 ay aradan sonra start aldığı ilk yarış olan Tendürek Koşusunda ise göze hoş gelen son derece başarılı bir performans sergileyerek finiş çizgisini bir kez daha önde geçmeyi başardı.

Coach (Ayhan Kurşun)

Bir Smart Robin temsilcisi olan ve gerek sekisi, gerekse akıtması ile büyük dedesi Sunday Silence’ın izlerini taşıdığı gözlenen safkan, sün sabah 3 Temmuz 2020 Cuma günü 2100 metre çim pistte koşulacak olan 131.000 TL birincilik ikramiyeli KV-9 Dinçer Cebeci Koşusuna kayıt edildi.

 

News Reporter

1 thought on “Tendürek galibi COACH rotayı İstanbul’a çevirdi…

  1. bence bu atı çok şişiriyorlar! gerçi yine kazanır , zayıf grup bi
    bi kingsman , c.tivory , vernazaa değil
    bu at tamam tendüreki kazandı ama ne rahat kazandı neden 3 boy attı beni hiç etkilemedi hayırlısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir