COMPILER’a yan bakılmıyor; 5’te 5!

28 Mart 2021 Pazar günü Adana Osmangazi Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-9 Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Koşusunu, Caner Akgün’ün sahibi ve yetiştiricisi, Abdullah Çiftçi’nin ise antrenörü olduğu Compiler (3y ae Lion Heart – Paristambul, Bosporus), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Compiler (Ahmet Çelik)

5 safkanın start aldığı mücadelede ilk metrelerde grubun en gerisinde kalmayı tercih eden Compiler, yüksek tempoda devam eden yarışta son viraj dönülünceye kadar yürümedi ve hücum etmek için son düzlüğü bekledi.

Düzlüğe çıkılır çıkılmaz bariyer dibindeki boşluğu gören Ahmet Çelik, tayını buraya yönlendirdi. 400 geçilirken Compiler az farkla da olsa hala en gerideydi. 300’e gelindiğinde temposunu arttırıp üçüncülüğe girdi. 200 direğinde ise öndeki Macau, ve Regardless’ı yakaladı. Son 100’de rakiplerine hakimiyetini hissettirmeyi başaran safkan, 50’den sonra rahatladı ve farkı 1.5 boya çıkartarak 1’27”55’lik derecesi ile bir kez daha birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği tek dişi tay Macau (Yonaguska) elde ederken, mücadeleden Regardless (Captain Rio) üçüncü, Long Field (Expansion) dördüncü, Let It Ride (Bosporus) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Compiler (Ahmet Çelik), Macau ve Regardless

Geçilmeden 5’te 5 yaptı…

Yarış yaşamının 5’inci startında 5’inci birinciliğini elde ederek namağlup unvanını koruyan Compiler, üst üste elde ettiği ikinci KV-9 mücadele ile kazancını 514.050 TL’ye yükseltti. Aralık-Mart ayları içerisinde ortaya koyduğu performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran safkan, bugüne kadar tüm koşularını Adana kum pistinde koştu ve henüz çim piste ayak basmadı. Babası Lion Heart olan erkek tayın Bosporus kızı olan annesi Paristambul da kariyeri boyunca elde ettiği tüm birincilikleri kum pistte gerçekleştirmişti.

News Reporter

2 thoughts on “COMPILER’a yan bakılmıyor; 5’te 5!

  1. ayak değiştirince başka ata büründü resmen benim çok hoşuma gitti doğruyu söylemek gerekirse çimde yürürse farklı yerlere de gelebilir…

    1. Sen kimsin bilmiyorum ama o kadar ince detayı görmek her yiğidin harcı değil sen sıradan bir yarış sever veya atçı değilsin !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir