CONKBAYIRI Koşusuna KING MAN GO ambarbosu…

12 Ağustos 2022 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-9 Conkbayırı koşusunu, Hüseyin Akarsu’nun sahibi olduğu, Murat Selim Güleşen-Hüseyin Akarsu-Yılmaz Çamlıbel tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Tolga Temizer’in yaptığı King Man Go (5y da Mendip – Pomerol, Honour And Glory) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini El Nino (Victory Gallop) elde ederken, Robin Son (Smart Robin) üçüncü, Honorable (Pleasantly Perfect) dördüncü, Lucky Justen (Justenuffhumor) beşinci olarak koşuyu tamamladı.

Geçen sene de kazanmıştı…

Sezona İzmir’de A2 Güzel İzmir koşusu ile başlayan King Man Go bu yarışa kadar koştuğu koşulardan bir tanesi hariç hepsinde derece yaparken, bugün de geçen sene aynı jokeyi ile kazandığı son metreleri oldukça zevkli mücadeleyi bir kez daha kazanarak etkili formunun devam ettiğini göstermiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte dış kulvardan atak yapan Robin Son liderliği aldı. İkinciliğe ortadan Maxbueno içerden Steps Of Iron ve en dıştan Honorable üçlüsü girdi ve bu şekilde 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Robin Son liderliğini korurken ikincilikte Maxbueno daha sonra Honorable ve Steps Of Iron sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Robin Son lider Maxbueno yine takipte. Daha sonra Honorable ve Steps Of Iron şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Robin Son liderliğini korurken ikincilik mücadelesi Maxbueno ve Honorable arasında sürerken daha sonra King Man Go ve Lucky Justen şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’den sonra dışardan gelen King Man Go liderliği aldı. Gerilerden El Nino’nun da atakları görüldü. 200’den sonra King Man Go ve El Nino arasında başlayan mücadele fotoya kadar sürdü. Koşuyu Burun farkı ve 2’06″56 bitiriş derecesi ile kazanan King Man Go oldu.

King Man Go (Hışman Çizik) içte, El Nino (Kadir Tokaçoğlu) dışta…News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir