COOGER (Aygır Analiz)

Hem kum, hem çim, hem de sentetik pistte Grup 1 seviyesinde ki yarışlarda başarılı performans gösteren Cooger ve onun gibi başarılı öz kardeşi Cagner, Mr.Prospector hattından gelmektedir. Gerek bu baba hattının, gerekse de Cooger’ın babası Victory Gallop’un Roberto hattından gelen kısraklarla yüksek uyumunu görmekteyiz.

Cooger’ın baba kardeşleri içinde ABD’de G1 kazanan Prince Will I Am ve G2 kazanan Eishin Dover’ın kısrak babaları da Roberto hattından gelen Dynaformer ve Kris S gibi aygırlardır.

Ayrıca Cooger’un Türkiye de başarılı olan kardeşlerine baktığımızda kısrak babaları Roberto hattından gelen kısraklarla başarı etkenin olduğunu, Gögüsgeren, Victory Promise, White Spear ve Blaze To Victory örneklerinde de görebiliriz.

Babası Victory Gallop olan Cooger’ın kısrak babası Mountain Cat olup her iki aygırın da Strike The Gold ile çok başarılı neticeler verdiğini bilmekteyiz ve Strike The Gold kızları ile baba ve kısrak baba hatları üzerinde Raise A Native üzerine kurgulu pedigrileri oluşabilecektir. Ayrıca Cooger’ın anne kardeşlerinden Moluhan da A3 yarışta üçüncü olmuş ve girdiği 40 yarıştan 25’inde tabela yapma başarısına sahiptir.

Cooger’ın anne kardeşleri içinde en başarılı isim olan Victor Wolles çok başarılı bir performansa sahip olup Win River Win’in yavrusudur. Dolayısı ile Cooger ile Win River Win kızları arasındaki eşleşmelerde milyoner Victor Wolles’in soy ağacına benzer soy kurulumları olabileceği gibi, bu aygır gibi Riverman hattından gelen kısraklarla Cooger uyum gösterebilir.

Cooger’ın başarılı baba kardeşleri incelendiğinde gerek ülkemiz, gerek yurt dışında babaları Danzig hattından gelen kısraklar ile başarılar gösterdiğini görmekteyiz. ABD’de G1 kazanan Jaycito ve ülkemizde çok başarılı performans gösteren Ballıkaya, El Nino Hot Chocolate ve Ildır Beyi gibi atların kısrak baba hatları Danzig’den gelmektedir.

Cooger

Cooger’ın başarılı baba kardeşleri arasında yer alan Vincitore ve Oğlum Berat’ın soy ağaçlarında Pivotal ve onun babası Polar Falcon yer almakta olup, yine yurt dışında G2 kazanan Hyper’in de kısrak babasının Nureyev olduğu göz önüne alındığında bu hattan gelen kısrak baba soylarını taşıyan kısraklar da Cooger için değerlendirilebilir.

Barnato kızları ile Şeker Hanım, Babardunga ve Beyaz Bulut gibi yüksek kazançlı atların varlığı göz önüne alındığında Barnato kızları da Cooger için düşünülebilir.

Cooger’ın gerek baba gerekse de kısrak baba hattı Gone West hattı ile başarılar göstermiştir. Bu hattan ülkemizde bulunan isimler Ajmera, Banknote, Royal Abjar, West by West kızları Cooger’ın hem baba, hem de kısrak baba hattı ile uyum potansiyeline sahiptirler.

Bu isimlerde Banknote’un annesi Shareef Dancer olup Cooger’ın en iyi kardeşlerinden biri olan Willpower’ı da bir Shareef Dancer kızı ile verdiği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Cooger’ın yurt dışında çok başarılı atlar üretmiş değerli anne familyasının en özel ürünlerinden biri de klas at Camelot’dur. Dolayısıyla Montjeu hattından gelen Scarface, Authorized ve Toruk Macto gibi isimlerle de doğru bir eşleme modeli yaratacaktır Cooger…

Ve yine kendisi gibi Native Dancer hattından gelen Sharpen Up ve oğulları Kris ve Diesis hattından gelen kısraklarla Oğlum Berat gibi bir şampiyon referansı yanı sıra bir çok başarılı yavrusunda da soy ağaçlarında Sharpen Up hattının varlığı göz önüne alındığında, Cooger bu hattan gelen babalara sahip kısraklar ile uyumu olacaktır ki, aygırın kısrak babası Mountain Cat’in de bu hat ile uyumu oldukça yüksektir.

Cooger

Çok geniş bir kola yayılmış olan Blushing Groom soyu da, Cooger’ın gerek baba, gerekse kısrak baba hattı ile uyumu çerçevesinde değerlendirilebilir.

Yine Mr.Prospector hattından gelen bir aygır olarak, bu hattan gelen kısrak babaların kızları ile değerli soy ağaçları kurması olasıdır Cooger’ın…

Cooger’ın, Night Shift hattının kaliteli aygırı Bosporus ve oğulları ile Native Khan ile de soy ağacında bulunan Vice Regent-Storm Bird faktörleri ile de değerli eşleşmeler oluşturması mümkündür

ROBERTO Hattı : Dr.Fong-Fantastic Fellow-Sri Pekan-Red Bishop-Wiener Walzer

ALYDAR Hattı : Strike The Gold ve oğulları

RIVERMAN Hattı : Win River Win-River Special

DANZIG Hattı : Babadayı-Bushranger-Country Reel-Danehill-Danehill Dancer–Eagle Eyed-Invincible Son-Kurtiniadis-Rakan-Sea Hero

NUREYEV HATTI : Captain Rio-Dai Jin-Kaneko-Pressing

EL GRAN SENOR Hattı : Barnato

GONE WEST Hattı : Ajmera-Banknote-Royal Abjar-West by West

MONTJEU Hattı : Authorized-Scarface-Toruk Macto

SHARPEN UP Hattı : Common Grounds-Halling-Shining Steel-Three Valleys

BLUSHING GROOM Hattı : Bin Ajwaad-Rainbow Quest-Yonaguska-Zanjero

MR.PROSPECTOR Hattı : Cuvee-Dilum-Mujtahid-Native Procida-Okawango

NIGHT SHIFT Hattı : Bosporus ve oğulları-Native Khan

RIBOT Hattı : Pleasantly Perfect

DİĞER Hatlar : Always A Classic-Divine Light-Luxor-Torok-Powerscourt-Smart Robin-Unaccounted For

Cooger Muslihittin_Gurup_Analiz_Brosur_Ornek_1_RevizeNews Reporter

4 thoughts on “COOGER (Aygır Analiz)

  1. Çok güçlü bir attı.Her atta kafa tutabilecek güçte bir at olduğunu düşünüyorum

  2. Başarılar ilk önce , sonra da Harlan’s Holiday ve az da olsa Giants Causeway kızlarından gelecek yavruları merak ediyorum Başarılı olurlar bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.