COSMIC KID Dubai’de ikinci yarışına kayıt oldu…

Dubai Yarış Karnavalı kapsamında 6 Ocak 2023 Cuma günü ilk yarışına çıkan ve 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus olarak 1400 metre çim pistte koşulan Jumeirah Classic Trial’de son 200 metreye kadar birincilik mücadelesinin içerisinde yer almasına rağmen sonlarda düşen temposu ile koşudan 7’inci olarak ayrılan Cosmic Kid, Dubai’deki ikinci yarışına bu sabah kayıt oldu.

Cosmic Kid (Gökhan Kocakaya)

Kurtel Ekürsine ait olan ve Mehmet Demir tarafından antrene edilen 3 yaşındaki safkan, Meydan Hipodromunda 27 Ocak 2023 Cuma günü 3 yaşlı İngilizlere mahsus olarak 1800 metre çim pistte koşulacak olan 90.000 $ birincilik ikramiyeli Jumeirah Classic (Listed) ve aynı gün yine 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus olarak 1900 metre kum pistte koşulacak olan 36.000 $ birincilik ikramiyeli Festival City Stakes’e (Şartlı) kayıt oldu.

Cosmic Kid’in kayıtlı olduğu Listed yarışa toplam 14, Şartlı yarışa ise toplam 7 safkan kayıt yaptırdı. İkinci yarışında daha iyi bir performans sergilemesi beklenen safkana, 20 günlük bir dönem için Amerika’ya giden ve Cumartesi ve Pazar günleri Aqueduct Hipodromunda at binen jokey Gökhan Kocakaya’nın binmesi bekleniyor. 

News Reporter

3 thoughts on “COSMIC KID Dubai’de ikinci yarışına kayıt oldu…

  1. Biz at koşmadık atçı değiliz ama Final Dancede yapılan hatayı yapmaya gerek yok. Koşarsın 1800 metre çim yarışı elde edeceğin dereceye göre devam yada tamam dersin. Kum kaydı nedir Allah aşkına.

    1. Şimdi benim Atim yok,atciliktanda anlamam yarış severde değilim bu camia ile hiç alakam yok.ama yinede Türk olduğum için yorum yapacağım!Kum nedir yaa böyle güzel bi atı kumda koşturmak nedir ya?bu nasıl zihniyettir kardeşim🤔hepinizin Atinin nalina civi cakim emi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir