Cuma’nın Kazananları; AŞEMEZ ve SPARTAKÜS…

Uludağ Koşusu’nu AŞEMEZ kazandı

Bursa’nın en meşhur simgelerinden Uludağ adına düzenlenen A3 koşu, 8 Kasım Cuma günü Osmangazi Hipodromu’nda programın en önemli mücadelesi olarak gerçekleşti.

4+ yaşlı safkan Araplara mahsus yarışta 11 at start aldı. Erdal Öztürk’ün sahibi, Hilmi Giray’ın yetiştiricisi ve Nurullah Güven’in antrenörü olduğu tecrübeli safkan Aşemez (Yalaz – Dilayda, Kalamış) jokeyi Deniz Yıldız ile kazandı.

2000 metre kum pistte düzenlenen koşunun ikincisi Çaltepe (Ayabakan) olurken, 118.000 TL birincilik ikramiyeli mücadeleden startta 1,5 boy oyalanan Özekan (Tamerinoğlu) üçüncü, koşudaki tek dişi safkan olan My Sultan (Kafkaslı) ise dördüncü olarak ayrıldı. Aşemez için müddet 2’21”82 olurken, farklar 3 Boy – Burun – 4 Boy şeklinde gerçekleşti.

Aşemez (Deniz Yıldız)

Hayata Bağış Derneği Koşusu’nda kazanan SPARTAKÜS oldu

Toplumumuzda organ bağışı bilincinin gelişmesi amacıyla 2012’den bu yana faaliyet gösteren Hayata Bağış Derneği adına bu yıl 6.’sı düzenlenen Hayata Bağış Derneği Koşusu, 8 Kasım Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

3 yaşlı 7 safkan Arap tayının katılım gösterdiği 77.500 TL birincilik ikramiyeli KV-7/DHÖW koşuyu Mehmet Ali Özkan’ın sahibi ve yetiştiricisi, Burak Şandan’ın ise antrenörü olduğu Spartaküs (Uçanbey – Gürşin, Kanatlı.3)  jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

1400 metre çim pistteki mücadeleden Kralonur (Onurkaan) ikincilikle ayrılan isim  olurken, Uçanbey Han (Uçanbey) üçüncü, Zaman Hattı (Odinhan) ise dördüncü olarak mücadeleden ayrıldı. Kazanan Spartaküs için müddet 1’32”40 olarak kayıtlara geçerken, farklar 1/2 Boy – 2 Boy – 4 Boy şeklinde oluştu.

Spartaküs (Ahmet Çelik)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir