DAGMAR sentetik pistte üçledi…

21 Ekim 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 Günen Ökten koşusunu, Arzu Güneş’in sahibi olduğu, Murat Kadaifçioğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Refik Peri’nin yaptığı Dagmar (2y de Three Valleys – Gipsy Queen, Dehere) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini My Pretty Girl (Kafkaslı) elde ederken, Zertas (Talip Han) üçüncü, Alparslan Bey (General Quarters) dördüncü, Alşahin (Güngör Baba) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Sentetik’de geçilmezliğini korudu…

Kolay kazandığı G3 K.Sahir Kurutluoğlu koşusu sonrası bu koşuya çok iyi durumda gelen Dagmar bugün için çok iyi uyum sağladığı jokeyi Vedat Abiş idaresinde start çıkışından bir müddet sonra aldığı liderliği düzlükten sonra rakibinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek kazanırken aynı zamanda sentetik pistte start aldığı üçüncü koşusundan da galibiyetle ayrılıp bu pistteki geçilmezliğini korumuş oldu.

Centaurus ve Zertas’ın 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Alşahin liderliği almaya çalışırken dışından gelen Dagmar liderliği aldı. İkincilikte Alşahin ve dışında My Pretty Girl sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Dagmar liderliğini korurken ikinciliğe Centaurus girdi. Daha sonra My Pretty Girl ve Alşahin şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Dagmar lider, bu kez ikinciliğe dışardan gelen Alparslan Bey girerken daha sonra My Pretty Girl ve Centaurus olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Dagmar liderliğini korurken ikinciliğe My Pretty Girl girdi ve öndeki Dagmar’ı kovalamaya başladı. 200’den sonra Dagmar ikincilikteki My Pretty Girl’ün tüm ataklarına rağmen sonlarda farkı 3 boya çıkararak ve 1’30″56 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Dagmar (Vedat Abiş)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir