DAGMAR’dan kolay galibiyet…

21 Nisan 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Vural Cengiz Çakım koşusunu, Arzu Güneş’in sahibi olduğu, Murat Kadaifçioğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Faruk Serintürk’ün yaptığı Dagmar (3y de Three Valleys – Gipsy Queen, Dehere) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini My Pretty Girl (Kafkaslı) elde ederken, The Raptor (Bushranger) üçüncü, Mirbey (Captain Rio) dördüncü olarak pistten ayrıldı.

Fazla zorlanmadı…

Bu yılki ilk startı olan Kv-8 Ergin Talay koşusunu dördüncü tamamlayan Dagmar, bugün daha mütevazı rakipler yanında son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Ayhan Kurşun ile önde giden rakibinin arkasında yer tutup, düzlükten sonra yaptığı ataklarla liderliği aldı ve kalan metrelerde de farkı açarak zorlanmadan kazanırken bu yılki ikinci startında ilk galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Mirbey liderliği alırken ikinciliğe Dagmar girdi. Daha sonra The Raptor ve My Pretty Girl sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Mirbey liderliğini korurken yine ikincilikte Dagmar arkalarında My Pretty Girl ve The Raptor ikilisi şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Mirbey halen lider, Dagmar takipte olarak düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Dagmar öndeki Mirbey’den liderliği aldı. Gerilerden My Pretty Girl ve The Raptor’un atakları görüldü. 200’den sonra temposunu arttıran Dagmar sonlarda farkı daha da açarak 4.5 boy farkla ve 1’31”69 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Dagmar (Ayhan Kurşun)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir