Daha iyisi çıkana kadar en iyisi CALL TO VICTORY!

Töreni 201915 Temmuz 2016’da yaşanan menfur darbe girişimine karşı gösterilen direnişin ve bu uğurda yaşamını yitiren Şehit ve Gazilerimizin anısına 20 Temmuz 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda düzenlenen 2 yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 koşuyu, Ayşegül Kurtel’in sahibi ve yetiştiricisi, Orkun Özelcanat’ın ise antrenörü olduğu Call To Victory (2y de Victory Gallop – Serap Gelin, Mountain Cat), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

8 safkanın katılımı ile 1200 metre çim pistte koşulan 238.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, beklendiği gibi sonlarda farkı 2.5 boya çıkartarak 1’11”53’lük derecesi ile kazanan Call To Victory’nin ardında ikinciliği Prior (Victory Gallop) elde ederken, bu safkanın yarım boy arkasında Past Inside Me (Kaneko) üçüncü, onun da 1 boy gerisinde Ardaşah (Perfecto) ise dördüncü oldu. Start çıkışından hemen sonra yaşanan talihsiz kaza nedeniyle jokeyi Müslüm Çelik ile birlikte devrilen Lord Of Game’in derecesiz tamamladığı mücadelede Only The Brave de bu durumdan etkilenerek gerçek performansını sergileyemedi.

4’üncü startında 3’üncü kez finiş çizgisini önde geçen Call To Victory, 13 gün ara ile kariyerinin ikinci Grup galibiyetine imza attığı mücadelede aynı zamanda 1200 metre çim pistteki 3’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 470.855 TL’ye yükseltti.

Call To Victory (Ahmet Çelik)

Protesto!

Ankara cumartesi programında günün en önemli yarışı, ilk kez yarış programında yer alan Demokrasi ve Milli Birlik Günü yarışı idi.

Grup 2 sınıfındaki koşu 2 yaşlı taylara mahsustu ve yarış iştirak eden 8 tay içinde favori Call To Victory kazanan isim olurken, yarışın içinde yaşananları görmeyen veya görmezden gelip, Re’sen takdir yetkisini kullanmayan, herkesin gözünün önünde yaşananları yaşanmamış gibi kabul eden Ankara Komiserler Kurulunu protesto için bu yazı bu kadar oldu bugünlük! (Muslihiddin Gurup)
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Koşusu Kupa
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir