DAREDEVIL Amerika yolcusu!

2020 yılı aşım sezonunda Jokey Kulüp Haralarında hizmet vermek üzere satın alınıp Türkiye’ye getirilen ve son dönemde Swiss Skydiver ve Shedaresthedevil isimli yavrularının başarılarıyla dünya atçılık gündeminde öne çıkan Daredevil Amerika’ya geri gidiyor.

Türkiye Jokey Kulübü akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile başarılı aygırın 2021 aşım sezonunda Amerika Birleşik Devletleri’nin Kentucky eyaletinde bulunan Lane’s End Harası’nda Türkiye Jokey Kulübü adına aşım yapacağını açıkladı.

News Reporter

16 thoughts on “DAREDEVIL Amerika yolcusu!

 1. Neden ya neden? O 1 yıl bizi en az 3 yıl geriye atacak. Baskılara 3 ay mı katlabildiniz? Daha dirayetli ve otoriter olmanızı beklerdim kendi adıma. Mis gibi Cheri Cheri Lady, Waneta ve Peri Lina eşleşmesi düşünüyordum.

  1. Tebrikler tam türk işi olmuş sadece para odaklı !!!!öbür senede aygırı dönmemek üzere amerikada görürüz 3. Sınıf aygırlara devam bunuda tesadüf aldılar tam kısmet işi oldu bence yoksa parası mı yeter tjk nın bu kadar reklam olmuş üst aygırlar almaya

  2. kardeşim atçılığımız zaten fazlasıyla geride avrupa ve amerika atçılığından, bizim atçılığımızı kurtaracak aygırda maalesef bu aygır değil 2 kızının oaks ve preakness kazanması hem aygıra hem kulübe büyük prestij getirdi amerikada bir daha da kolay kolay fırsata çevrilemeyecek bir prestij kesinlikle kulüp doğru kararı vermiş aygırın süksesi varken değerlendirilmesi gerekiyordu merak etmeyin zamanı geldiğinde bolca yavrusunu izleriz bursa izmir kocaeli diyarbakır urfa elazığ hipodromlarında bu ülkeye daha önce doyoun gibi bir aygır da geldi avrupada şampiyon daylami, kalanisi gibi yavruları olan ama doyoun’un hiç bir yavrusunu biz yetiştiripte avrupada koşamadık hatta ülkemizde bile bir şampiyon yavrusunu alamadık ya da victory galloptan bahsediliyor sürekli 10 jenerasyon yavrusu olan bir aygırın hala 1 tane yavrusu ülke dışına çıkıpta atçılığımızı temsil ettiğini de göremedik muhtemelen daredevil’inda göremeyeceğiz o yüzden bırakında en azından aygır yavrularıyla değil de kendisi temsil etmeye çalışsın bizi yurtdışında saygılar

 2. Bu çok saçma neymiş.! TJK adına aşım yapacakmış. Şimdi daha net belli oldu asil üye ve yönetiminin bir an önce lav edilmesi gerekli bu sistem çürümüş bu yetiştiriciye hizmet değil ?

 3. Türk atçılığını düşünmeden bu kararı alan 3 yada 5 çabulcuyu kınıyorum. Asli üyelerimiz nerde başkan nerde. Milletini savunamayan insandan anca musluk contası olur. Bu aygırı kim satmaya karar aldıysa hepiniz beyinsizsiniz. Anlaşılan şuki biz yurt dışında daradevile çekelim türk atçısı çekemesin bize rakip olmasın zihniyeti. Arap atı da zorlarına gidiyo. Biz emeğimizle sevgimizle 2 dönümden şampiyon çıkarıyoruz diye zorlarına gidiyo bazı kesimlerin. Allah büyük inşaallah hep zorunuza gider. At aldım atçı oldum değil at aldım tımarını yaptım. Havuç tarlası eksenizde bize mahkumsunuz. Insaallah işden anlayan yiğitler gelir birgün bu atçılığın başına. La galibe illallah………….

 4. hiç sürpriz olmadı ama oradan keşke iki üç genç aygır da türkiye’ye gelse özellikle kittens joy kanı yada war front, medaglia doro kanına sahip aygırlar gelse ülke için çok daha iyi olurdu… ahh beee keşke olsa ama imkansızı istemek benimki

 5. Tjk eline geçen bu harika fırsatı geri tepti. Tahmin etmek zor değil doların
  kokusu ağır bastı. Serdar Adalı yarış camiasına açıklamak zorunda sebebini.
  Neymiş gelecek sene aşım dönemini Tjk için Amerika da yapacakmış.., ve bizde buna inandık.
  Yazıklar olsun..,

 6. Çok yerinde bir karar Türkiye de atçı mı var ki.
  Adam Dare Devil den tayını sahaya indirecek Antrenör evde uyuyor ya da gelmiş tribünde goy goy yapıyor atın yanına gitmez ayağı çamur olur Abimin arar idman jokeyini nasıl oğlum çok iyi Abi at kötüysede iyi at içeri girerse parası kesilecek 500 alacaksa 250 alacak.
  Ya da tay problem gösterir Antrenör Abim saklar At Sahibine söylemez nasıl atımız çok çok iyi yalan.
  Seyis eve erken gideyim diye çalıştıktan sonra nefesini toplamadan içeri çeker Antrenörün haberi var mı töbe.
  At seyisin elinden kaçar ahırda yıkılır betona kimsenin haberi olmaz bir gün sonra da çalışır şaftı kayar atın Antrenörün haberi yine yok.
  Sonra Dare Devil tayı getirdim koşmadı koşmaz tabi.
  TÜRKİYE ‘de ANTRENÖR, SEYİS ve İDMAN JOKEYİ yok kimse kusura bakmasın.
  Yolun açık olsun DARE DEVİL

 7. Çok yerinde bir karar biz de olsa kaç ekuri kıymetini bilecek ata para makinesi gibi davranmak 4 günde bir koşmak kazanmak için atı kamçıb teşviki adıyla resmen dövmek daha niceleri biz kafayı değiştirmezsek bize hiçbir aygirin faydası olmaz

 8. Aşım ücreti 25.000 dolar görünüyor.Bu aygırdan kazanılacak parayla her sene yeni aygırlar alınabilir.

 9. Büyük ihtimalle sebep şu ; Bakın biz aygırın kralını aldık elin şapşal Amerikalısına geri çakıyoruz. Biz bu işi biliyoruz diye reklam yapılacak. Aşım ücreti sayesinde de gelen para ile diğer aygırların maliyetleri de düşmüş olacak. Bu işin show tarafı. Birde gerçek tarafına bakalım. Kısrak stoğumuzun kalitesi malum , atçılık desen çokkkk geride… aygır güme gitmesin diye yerinde bir karar. Uyum sağlayan GR1 kısrakları çek bu aygırı elimde ilerisi için güzel kanların temelini at…. vs vs vs… Bir kaç sene geri gelmez sonrasında da posası çıkınca gelir , gelince aşım fiyatı uçar…..

 10. Çok yerinde bir karar. Aygırı parlatan kısraktır. Herkes babayı konuşuyor da Swiss Skydiver ve Shedaresthedevil’in anne hattına bakan yok. Burada ziyan olacağına bari orada işe yarasın. Waneta’ya Peri Lina’ya çeksen en fazla domestik bir şampiyon elde edersin o da belki. Yurtdışına çıkan atlarımızın hali meydanda. Kabul edelim ki şampiyon ilan ettiğimiz atlarımız şampiyonlar ligi diyeceğimiz yarışlarda ancak nal toplar. Dubai’de görüyoruz işte. Gerçekten yarışçılığı düşünen, memlekete aygırdan önce kaliteli kısrak getirmeye çalışır.

 11. 25000 dolardan Lanes end de aşım yapacak Türk parası ile 200000 lira hangi koşarak sahibimiz bu ücretleri verecekti hem uygun kısrağımız mı var Daredevil uyumlu waneta perilina çekilecekmiş acaba kısrak sahiplerinin bundan haberi var mı bu sene çekilen kursaklar belli ilk yavrularında 78 yavruda 2 gr1 kazanan çıkardığı için süksesi oldu seneye aynı olur mu belli değil para ederken değerlendirmesi jokey kulübün iyi olmuş buradan daha iyi bakılacağı da orada kesin gözden düşerse tekrar Tjk değerlerdirir alımı yapanlar büyük iş becermiş ,bizim yarış programımız Avrupa örneği Amerika değil çimde uzunda Daredevil yavrularının authorized karşısında şansı yok

 12. türkiyedeki atçıların işi ne kadar bildiği şiradan belli en fazla kısrak deposu olan aracı ve kurtel ekürülerinin hiçbir kısrağı daredevil e çekilmedi çekenlerde büyük ihtimalle victory gallopa gidemeyenlerdir şimdi de kalkip niye gönderildi deniliyor.atçılığa yeni başlayacak biri şu ahırlar bölgesine gitsin görsün orayı bir daha hipodroma uğramaz siz daha neden bahsediyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir