Daredevil ve Bodemeister taylarından önemli başarılar….

Türkiye Jokey Kulübü tarafından satın alınan ve aşım sezonu öncesi Türkiye’ye getirilen Daredevil ve Bodemeister isimli aygırlarında Amerika’daki temsilcilerinden Esplanande (Daredevil – Southern Silence, Dixie Union) ve Forest Caraway (Bodemeister – Thin Disguise, Yes It’s True), 6 Eylül 2020 Pazar günü Saratoga ve Del Mar Hipodromlarında koşulan ve 2 yaşlı taylara mahsus yılın ilk G1 mücadeleleri olan G1 Spinaway Stakes ve G1 Del Mar Debutante’den ikincilikle ayrıldılar.

Daredevil

1400 metre kum pistte gerçekleştirilen 129. Spinaway Stakes’te bu yıl 2 yaşlı 6 tay start aldı. Koşuyu Robert Reid Jr.’ın antrene ettiği Vequist (Nyquist) jokeyi Luis Saez ile kazanırken, 1’22”29 gibi iyi bir derece çıktığı mücadeleyi Daredevil’in kızı Esplanande ikinci tamamladı.

17 Haziran 2020 günü Belterra Park’ta katıldığı 900 metre kum pistteki ilk startını 6 ¼ boy farkla kazanan Esplanande, ardından 3 Temmuz’da start aldığı Hoover Stakes’i 2 ¼ Boy farkla galibiyetle tamamlamış ve kariyerinin ilk Black-type galibiyetine imza atmıştı. Sonrasında Best of Ohio Cleveland Kindergarten Stakes’de kazanarak 3’te 3 yapan Daredevil’in başarılı yavrusu, Spinaway Stakes’te ilk mağlubiyetini almasına rağmen elde ettiği G1 ikinciliği ile aygırın Grup koşu plasesi yapan isimleri arasındaki yerini almayı başardı.

Aynı gün Kaliforniya eyaletinde bulunan Del Mar Hipodromunda gerçekleştirilen 2 yaşlı dişi taylara mahsus G1 Del Mar Debutante’yi ise Bob Baffert’in antrene ettiği Princess Noor (Not This Time) jokeyi Victor Espinoza ile kazanırken, Bodemeister’ın kızı Forest Caraway ise 1400 metre kum pistte gerçekleştirilen bu önemli koşudan ikincilikle ayrıldı.

Geçen sene 27.000 $ bedelle alınan Bodemeister’ın kızı Forest Caraway 15 Ağustos 2020 günü kazandığı koşunun ardından henüz ikinci startında G1 plasesi yapma başarısı gösterdi.

Bilindiği gibi 4 Eylül 2020 Cuma günü Amerika’da start alan Daredevil’in kızları Shedaresthedevil ve Swiss Skydiver, 3 yaşlı taylar için ABD’de sezonun en önemli yarışlarının başında gelen ve bu yıl tarihin en iyi bitiriş derecesiyle sonuçlanan 146. Kentucky Oaks’ta ilk iki sırayı elde etmişti.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir