Daredevil’ın kızı SHEDARESTHEDEVIL’den bir G1 daha!

30 Nisan 2021 Cuma günü Amerika’nın Churchill Downs Hipodromunda 147. Kentucky Oaks ile aynı gün düzenlenen G1 La Troienne Stakes’i, Türkiye Jokey Kulübü aygırlarından Daredevil’ın kızı Shedaresthedevil (Daredevil – Starship Warpspeed, Congrats) jokeyi Florent Geroux ile kazandı. Brad Cox’un antrene ettiği safkan 1700 metre kum pistte gerçekleştirilen koşuda  1’42”69’luk bir derece gerçekleştirdi.

Shedaresthedevil

2 yaşlı olarak Keeneland Kasım Ayı Satışları’ndan 280.000 Dolara alınan Shedaresthedevil, 13 Haziran 2019 tarihinde katıldığı ilk startında Maiden’a veda etmiş, geçen yıl G3 Honeybee Stakes’I kazanıp, 146. Kentucky Oaks’u rekor dereceyle, Daredevil’in G1 Preakness Stakes ve G1 Alabama Stakes galibi bir diğer kızı Swiss Skydiver’ın önünde kazanmayı başarmıştı.

Shedaresthedevil, bu yılki ilk startı olan G2 Azeri Stakes’i ise bu kez Super Saver’ın son yarışında G1 Apple Blossom Handicap’ı kazanan temsilcisi Letruska’nın önünde birincilikle tamamlamıştı.

Shedaresthedevil, G1 La Troienne Stakes ile birlikte kariyerinin 13’üncü startında 5’inci Grup koşu galibiyetine ulaştı ve kazancını da 1.8 Milyon Dolara yükseltti.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir