DELAWERA Kartepe’de geçilmiyor…

24 Mayıs 2022 Salı günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1700 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Kocaeli Sanayi Odası Koşusunu, Nadir Çetiner’in sahibi, M.S.Güleşen, H.Akarsu ve Y.Çamlıbel’in yetiştiricisi ve Tolga Temizer’in antrenörü olduğu Delawera (4y ka General Quarters – Pomerol, Honor And Glory), jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşuda ikinciliği King Of The Fire (Azaraks) elde ederken, mücadeleden Brentwood (Offlee Wild) üçüncü, Kuzey Yağmuru (Toccet) dördüncü, Lucky Justen (Justenuffhumor) ise beşinci olarak ayrıldı.

Kartepe’de namağlup…

Yarış hayatının 23’üncü startında 9’uncu birinciliğini elde eden Delawera, 6’ıncı Kısa Vade galibiyetini elde ettiği Kocaeli Sanayi Odası Koşusu ile kariyer kazancını 1.5 milyon liraya yükseltirken aynı zamanda Kartepe Hipodromundaki geçilmezlik serisini de sürdürmeyi başardı.

Startla birlikte başa çıkan ve ilk viraja lider girip karşı düzlüğe de aynı şekilde lider çıkan Delawera, bütün yarış kendisini ciddi rakip gören King Of The Fire’ın takibine ve baskısına maruz kaldıysa da, son viraja da lider girip son düzlüğe de yine en önde çıktı.

400’den itibaren arka gruptan kopan bu ikilinin aralarında yaptığı keyifli mücadeleyi, aldığı avantajı en iyi şekilde değerlendirip rakibine finiş çizgisine kadar direnmeyi başaran Delawera yarım boy farkla ve 1’48”77’lik derecesi ile kazanmasını bildi.

Delwera (Mustafa Çiçek)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.