‘Demir At’ SHARPA birincilikle döndü…

G1 Byerley Turk Koşusu başta olmak üzere kariyerinde 8 Grup galibiyeti bulunan ‘Demir At’ lakaplı Sharpa (Kurtiniadis), 6 ay aradan sonra pistlere kazanarak döndü.

17 Nisan 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan Kv-7 Şükrü Dinçel Koşusunda jokey Ahmet Çelik ile piste çıkan 7 yaşındaki kır erkek safkan, 2000 metre sentetik pistteki mücadeleyi 2’03”22’lik derecesi ile kazandı.

Baştan itibaren koşunun kontrolünü eline alan ve düzlük sprinti ile sonuca giden safkan, bu galibiyetiyle toplam birincilik sayısını 18’e yükseltirken, kazancını da 6.4 milyon liraya çıkarttı.

Sharpa (Ahmet Çelik)

Eküri sezona çok formda girdi…

Seydi Akyıldırım

Seydi Akyıldırım ekürisi yaz sezonuna çok hızlı bir başlangıç yaptı. Yılbaşından bu yanan 14 yarış kazanan başarılı eküri, 15 Nisan 2022 Cuma günü Lega Lady ile F.Derya Beşikçi Koşusunu, 16 Nisan 2022 Cumartesi günü Yaparsın Oğlum ile Ankara’da Sri Pekan (Şarlı-1) koşusunu ve 17 Nisan 2022 Pazar günü de Sharpa ile Şükrü Dinçel Koşusunu kazanmasını bildi.

 

 News Reporter

2 thoughts on “‘Demir At’ SHARPA birincilikle döndü…

  1. Sharpa hayran olduğum atlardan biri. Çok büyük bir at, böyle büyük atların sorun yaşaması kaçınılmaz ve zamanında Sharpa da yaşadı ancak hala koşabiliyor, bu başarının sebebi ekibidir ve Sharpa’nın çok özel bir ay olmasındır bence. Yurt dışına gittiğinde eleştiren çok oldu, biliyorum, ancak biz yurt dışı ile yarışır pozisyona gelene kadar ( belli ki zaman alacak ) kendi değerlerimizi bilmeliyiz. Sharpa da onlarda birisidir bence ve yabana atılmamalıdır. Böyle güçlü, başarılı atlarımızı (ya da değerlerimizi) küçümsemeyi bırakıp, değerini bilmeliyiz bence.
    Bir de unutmadan, sevgiyle bakılan atlar daha başarılı oluyor, orası kesin.

  2. Tebrikler Sharpa ve ekibi, burada bir hayranınız var.
    Lütfen Sharpa’yı üzmeyin. Lafım hem jokeylere, hem hazırlayan ekibedir. Umarım vurmaya elleri kalktığı an bunu hatırlarlar, vurmazlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir