DEMİRBERKE sentetik pistte bir başka…

13 Ağustos 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Nedim Ökmen koşusunu, Mustafa Başer’in sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Fahrettin Gezici’nin yaptığı Demirberke (4y ka Turbo – Badekızım, Demirkazık) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Fedai (Ayabakan) elde ederken, Kardeşcan (Turbo) üçüncü, Bordomavi (Altaha) dördüncü, Kumbey (Karaüzüm) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sentetik’te bu yılki ikinci Grup galibiyeti…  

Niğbolu koşusunda başarılı bir üçüncülük elde ederek bu yarışa gelen Demirberke, bu kez çok daha etkili olduğu sentetik pistte uzun aradan sonra tekrar birlikte olduğu jokeyi Vedat Abiş ile süratli başlayan koşuyu orta grupta takip edip, son düzlüğe kolay şekilde çıktı ve 300 geçilirken aldığı liderliği sonlarda dışından kuvvetli gelen rakibine direnerek korumayı başarırken son iki sentetik yarışından galibiyetle ayrılmış oldu.

Fedai‘nin sentetik pistteki istikrarlı çizgisini koruyarak son düzlüğü çok iyi koştuğu mücadelede, 8 gün önce Ankara’da 2100 metre kum pistte kazanan Kardeşcan, o yarışın yorgunluğuna rağmen başarılı bir üçüncülük elde ederken, Bordo Mavi de koşunun temposunu tayin eden Kardeşcan’ın arkasında yüksek tempoda başlayıp aynı şekilde devam ettiği koşudan tatminkar bir dördüncülükle ayrıldı.

News Reporter

2 thoughts on “DEMİRBERKE sentetik pistte bir başka…

  1. bu at için bence güzel taktik en gerı bekleyip virajı dısarda donup 200 metre siprint yarısı yapmak istediğin yere anında gelebılıyor

  2. Vedat Abiş tebrikler kardeşim…Santim santim koşturarak yarışı kurtarmayı başardın…Birde şu kulvar kapama dışa açılma işlerini bıraksan çok büyük jokey olacaksın vesselam…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir