DEV ADAM G3’den sonra A3 ile devam ediyor…

7 Mart 2021 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600  metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 William Giraud Koşusunu, H.Sinan Serter ve Erkin Celep’in sahibi, Serhat Ürküt’ün yetiştiricisi ve Aytekin Coşkan’ın antrenörü olduğu Dev Adam (3y de Pleasantly Perfect – Turkish Treasure, Mountain Cat), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

6 safkanın katıldığı koşuda ilk metrelerde mücadeleyi orta grupta takip eden ve karşı düzlüğü dış kulvardan dördüncü sırada koşan Dev Adam, son düzlüğe de aynı pozisyonda çıkıp 300’den sonra etkili olmaya başlayan sprinti ile son 100’de rakiplerini yakaladı ve yarım boy farkla ve 1’42”03’lük derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Black Phantom (Mendip) elde ederken, mücadeleden Lucky Justen (Justenuffhumor) üçüncü, Utkunun Oğlu (Bosporus) dördüncü, Aşan baba (Yonaguska) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Dev Adam (Özcan Yıldırım)

Üst üste 2’inci Grup galibiyet…

Yarış yaşamının 11’inci startında 5’inci birinciliğini elde ederken 650.210 TL kazanca ulaşan Dev Adam, Şubat ayında kazandığı G3 Fehmi Simsaroğlu Koşusunun ardından Mart ayının hemen başında A3 William Giraud Koşusunu da kazanarak üst üste ikinci Grup koşu galibiyetine imza attı. Yılbaşından bu yana start aldığı tüm yarışları ilk iki sırada bitiren klas safkan, kum pistte koştuğu yarışların %50’sini kazanmasını bildi.

News Reporter

3 thoughts on “DEV ADAM G3’den sonra A3 ile devam ediyor…

  1. Kazanacak rakip yoktu oda bu fırsatı değerlendirip kazandı bakalım yazın ne yapacak.

    1. Diyosun yani bi kerede bi başarıyı takdir edin be arkadaş nedir bu çamur atma sürekli…

  2. Eskiden William Giraud koşusu Ocak ayında koşulurdu, İzmir’in Gazi’si derlerdi. Artık ne eski zamanında, ne de eski kalitesinde. Eski İzmir yarışlarını çok özlüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir