Dişi Tay Deneme galibi HÜRAT’a şok ceza!

19 Mayıs 2019 Pazar günü koşulan Dişi Tay Deneme Koşusunun galibi Hürat isimli safkana, İstanbul Komiserler Kurulu tarafından 15 gün süreyle koşulara katılmaktan men cezası verildi.

Starta gecikmeli giriş yaptığı belirlenen safkanın 9 Haziran 2019 Pazar günü koşulacak olan 760.000 TL Birincilik ikramiyeli G1 Kısrak Koşusunda start alabilmesi için kayıt gününden bir gün önce 2 Haziran 2019 Pazar günü start provasına davet edildiği, kısrağın bu provayı geçmesi halinde 3 Haziran 2019 Pazartesi günü Kısrak Koşusuna kayıt yaptırabileceği öğrenildi.

İstanbul Komiserler Kurulu’nun ilgili kararı; ‘4 numaraya kayıtlı olarak koşan HÜRAT isimli at start makinesine geç giriş yapması ve suçunun tekerrür etmesinden dolayı, At Yarışları Yönetmeliğinin 9.maddesinin (j) bendi uyarınca 15 gün süreyle koşulara katılmaktan yasaklanmış ayrıca antrenörü Metin ACAR, atını yeterince eğitmeyerek start makinesine geç giriş yapmasına sebebiyet vermesinden dolayı komiserler kuruluna çağırılarak savunma tutanağı tebliğ edilmiş ve kendi isteği üzerine aynı gün savunması alınmıştır. Savunması kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) ve (b-1) bentleri uyarınca ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır’

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir