Dişi Tay Deneme pas geçiliyor! Hedef Kısrak Koşusu…

Kış sezonunun başarılı 3 yaşlı dişilerinden biri olan ve ekürisi Atomic Blonde ile birlikte Dişi Tay Deneme koşusunu eküri olarak koşması beklenen Chaotic’in, bu klasiği pas geçerek Kısrak Koşusunu hedef alan bir programla yoluna devam edeceği öğrenildi.

Geçen sene 2 yaşlı olarak Kv-7 Şevket Belgin Koşusunu kazanırken, G2 SİAYSD ve G3 K. Sahir Kurutluoğlu Koşularından üçüncülükle ayrılan yetenekli tay, bu sene şu ana dek 3 yaşlı olarak sentetik pistte 4 kez start aldı ve bunlardan ilkinde bir burun farkıyla ikincilikte kalırken, Kv-7 Dünya Kadınlar Günü ve erkek rakiplerle birlikte koştuğu Kv-8 Adil Tügel Koşularından ise galibiyetle ayrılmasını bildi.

Özellikle Berken gibi güçlü bir erkek rakibini 400 metre başa baş mücadele ederek geçmeyi başardığı Adil Tügel Koşusundaki performansı ile mesafeye olan yatkınlığını bir kez daha gözler önüne seren dişi tayın, 9 Mayıs 2021 Pazar günü İstanbul’da 2100 metre çim pistte koşulacak olan Kv-8 Kadir Keçelioğlu Koşusunda start alacağı ve bu yarıştan 6 Haziran 2021 Pazar günü Veliefendi Hipodromunda koşulacak olan G1 Kısrak Koşusuna gideceği öğrenildi.

Chaotic (Özcan Yıldırım)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir