DISTANT SHINING’den Adana’da görkemli açılış…

6 Aralık 2020 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Hasan Basri Karabucak Koşusunu, Özlem Ece Karamazı ve Sezen Ümitli’nin sahibi ve Uğur Karakoca’nın yetiştiricisi, Abdullah Çiftçi’nin ise antrenörü olduğu Distant Shining (5y aa Luxor – Thinker Bell, Always A Classic), jokeyi Samet Erkuş ile kazandı.

11 safkanın start aldığı mücadeleye 3 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Distant Shining, ilk metrelerde grubun ortalarında yer bulduysa da karşı düzlükte daha iyi bir yer edinebilmek ve biraz daha ön tarafa gelebilmek için sürekli jokeyinin teşviki ile devam edebildi. 800 startı geçilirken temposunu daha da arttıran safkan, son viraj dönülürken dış kulvardan hücuma kalktı ve önündeki King Serkan’ın hemen dışına geldi.

400 geçilirken elde ettiği 1 boy farklı liderliği finişe kadar olan mesafede sürekli olarak arttıran 5 yaşındaki safkan, kolay bir tempoda 5 boy farkla ve 2‘01”94’lük derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği King Ömer (Take Charge Indy) elde ederken, mücadeleyi King Serkan (Yonaguska) üçüncü, Sun Of Day (Cardinal Pioneer) dördüncü, Cash To Master (Hakeem) ise beşinci olarak tamamladılar.

Distant Shining (Samet Erkuş)
News Reporter

5 thoughts on “DISTANT SHINING’den Adana’da görkemli açılış…

  1. O güzel zaten Kaya ekurisi İngiliz lerde kafkasli yakaladı doğa Kanunu 4 günde bir koşturuyor lar hemde hipodrom gözetmeksizin bu para hırsını anlayamıyorum zaten adamlar heryerde para basıyor lar bu ata yazık değil mi hipodrom hipodrom gezdirip 4-5 günde bir koşturuyor lar bir de anlam veremediğim bir şekilde Kaya ekurisi nın atları koşarken diğer atlar bunların ekurisi gibi bu ekurinin atlarının yollarını açıyor en son doğa Kanunun yarışı Fatih’in gülü isimli atın İzmir koşusu her at biribiriyle uğraşıyor ama Fatih’in gülünün yolunu açıyor lar ben bu ekuriye yapılan bu hareketi anlayamıyorum

  2. Bu yarış bana çok saçma geldi. Distant shining’in yarışı kazanması normal,bunda bir sıkıntı yok. Bu atın jokeyi bu at için gelmemişti, Ahmet çelik de İstanbulda Prior isimli ata binmeyip King Serkanı tercih etmişti. Görünen King Serkan kazanacaktı ama King Serkan çok uzak farkla alt grubun bir atını bile geçemeyerek 3.oldu. Distant shining ile grubu ayırıp birincilik mücadelesi yapması beklenen sonuçtu. Distant Shining zaten bu grubu geçer grup 1 atı bu at. Ahmet Çelik isimli jokeyin sıkıntısı neydi ben onu anlamadım. Dalga geçer gibi bi yarış yaptı.

  3. Bir ercan çankaya vardı balon oldu uçtu. Adana koşuları .her ayak favori tabelayı zor tamamladı. Erken havaya girdi kaybolması yakindir.fırsatlar. zor gelir bir daha

  4. Karamazı Ekürisi Macau diskalif olduktan sonra antrenör değişikliğine gitti çok yerinde bir karar aldılar bu yarışın kazanılması yeni ekibe güzel bir moral oldu, başarıları daim olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir