Diyarbakır Büyükşehir’de DANCING ADDER sürprizi…

22 Kasım 2022 Salı günü Diyarbakır Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 Diyarbakır Bş. Bld. Bşk. koşusunu, Mustafa Kaplan’ın sahibi olduğu, Gülnur Gülerce tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Atmaca’nın yaptığı Dancing Adder (4y aa Tight End – Ceka Dancer, Danehill Dancer) jokeyi İsa Katar ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Beauty Sun (Toccet) elde ederken, Airman (Smart Robin) üçüncü, Tınasoğlu (El Salvador) dördüncü, Babaros (Powerscourt) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk Kısa Vade galibiyeti…

Yaz sezonuna Diyarbakır’da kazanarak başlayan Dancing Adder daha sonra Adana çimine gidip tatminkar yarışlar koşan safkan tekrar geldiği Diyarbakır pistinde koştuğu yarışlar sonrası ilk önemli çıkışını H-14 koşusunu kazanarak elde etmişti. Sonraki iki startında da başarılı performans sergileyerek bu koşuya gelirken uzun aradan sonra ilk kez birlikte olduğu İsa Katar idaresinde ön gruba yakın giderek 800’den itibaren aldığı liderliği koruyarak kazanarak kariyerinin ilk Kv galibiyetini elde ederken günün önemli sürprizini de gerçekleştirmiş oldu.

Babaros ve Beauty Sun’un 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Bordomavi liderliği alırken ikinciliğe Power Of Han girerken daha sonra Dancing Adder ve Aslan Adam sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Bordomavi liderliğini korurken ikincilikte Power Of Han daha sonra Aslan Adam ve Dancing Adder şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Bordomavi az farkla lider ikinciliğe Dancing Adder üçüncülüğe Airman girdi. 800’de atak yapan Dancing Adder liderliği aldı. İkinciliğe Airman girerken arkalarında Bordomavi ve Power Of Han sırası ile 600 startı geçildi. Dancing Adder’in liderliği ve Airman’ın onu takibi ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Dancing Adder 3-4 boy farklı liderliğini korurken Airman’in ve dışından Beauty Sun’ın atakları görüldü. 200’den sonra ikinciliğe giren Beauty Sun’un 3,5 boy önünde 2’09″85 bitiriş derecesi ile kazanan Dancing Adder oldu.

Dancing Adder (İsa Katar)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir