DOLLAR MAN Erkek Tay Deneme için jokeyini buldu…

Kv-7 Nafiz Kurt Koşusu galibi olan Ender Mehmet Karaman ve Kemal Kurt ortaklığına ait başarılı 3 yaşlı İngiliz tayı Dollar Man’in (Fly By Me – Exdarling, Kurtiniadis), Erkek Tay Deneme Koşusunda piste birlikte çıkacağı jokeyi belli oldu.

Mustafa Çiçek

Çim pistte bugüne dek 4 kez start alıp sırasıyla; Şartlı-1 galibiyeti, G2 TYAYSD Koşusu üçüncülüğü, Şartlı-5 ve Kv-9 Sadık Eliyeşil Koşuları dördüncülüğü elde eden safkan, 15 Mayıs 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulacak 830.000 TL birincilik ikramiyeli klasik mücadelede, başarılı genç jokeylerden Mustafa Çiçek ile start alacak.

Dollar Man ve Çiçek ikilisi daha önce 26 Şubat 2022 Cumartesi günü İstanbul’da 1400 metre sentetik pistte koşulan Kv-8 Seyfettin Çalbatur Koşusunda bir araya gelmiş ve Gold Opulent’in kazanıp Cafer Bey’in ikinci olduğu mücadeleyi üçüncü olarak tamamlamışlardı.

Babasının ilk Kısa vade galibi temsilcisi…

Dollar Man, G1 Cumhurbaşkanlığı (2 kez), G1 Başbakanlık, G1 Türkiye Jokey Kulübü, G1 Erkek Tay Deneme ve G1 Ankara Koşuları galibi olan, 2016 yılı Karayel Ödüllerinde ‘Yılın 4+ yaşlı Erkek Atı’ ve ‘Yılın Stayeri’ seçilen ve kariyerinde 11 Grup yarış galibiyeti bulunan babası Fly By Me’nin (Karabeyhan) aygırlık kariyerindeki ilk Kısa Vade galibi yavrusudur.

23 Temmuz 2017 Pazar günü start aldığı G1 Başbakanlık Koşusu ile yarış hayatını noktalayıp haraya alınan Fly By Me’nin ilk temsilcileri geçen sene 2 yaşlı olarak start almaya başlamışlardı.

Dollar Man News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.