Dolmabahçe Koşusunda BEYOND EXPECTATION Fırtınası…

13 Temmuz 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus G2 Dolmabahçe koşusunu, Volkan Rauf Ekinci’nin sahibi ve yetiştiricisi sahibi olduğu, antrenörlüğünü Aydın Küçükaksoy’un yaptığı Beyond Expectation (5y dk Luxor – Grand Expectation, Grand Ekinoks) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Silent Wave (Torok) elde ederken, mücadeleden Light Of Darkness (Red Rocks) üçüncü, Chain Of Destiny (Torok) dördüncü, Aragona (Victory Gallop) ise beşinci olarak ayrıldı.

Beyond Expectation (Ayhan Kurşun)

Üst üste ikinci Beyaz Bayrak-Ayna yarışı…

Son olarak 1500 metrede Şartlı-5 mücadeleyi daha mütevazı rakipler yanında beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak kazanan Beyond Expectation, bugün G2 mücadelede ve daha zorlu rakipler yanında yine bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak kazanırken, hem kariyerinin ilk grup galibiyetini elde etti, hem de üstü üste ikinci birinciliğini alarak günün büyük sürprizlerinden birini gerçekleştirdi.

Sensizim’in 4 boy kadar geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Beyond Expectation koşunun liderliğini aldı. İkincilikte dış kulvarda Aragona hemen içinde Silent Wave daha sonra Light Of Darkness ve Guillotine şeklinde 1800 ve 1600 startları geçildi. 1400’de Beyond Expectation liderliğini korurken yine ikincilikte Aragona daha sonra Silent Wave ve Light Of Darkness sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Beyond Expectation koşunun lideri ikincilikte Aragona hemen içinde  Silent Wave daha sonra Light Of Darkness şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de farkı 2 boya kadar çıkaran Beyond Expectation ikinciliğe giren Silent Wave’nin önünde son metrelerde farkı 3,5 boya çıkararak 2’06″51’lik bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

3 thoughts on “Dolmabahçe Koşusunda BEYOND EXPECTATION Fırtınası…

 1. Tamam. At atı geçer bunu da biliriz.eyvallah.bugün son altılımı oynadım ve çekildim sizlere iyi şanslar…

  1. Bende gaziden berı oynamıyorum,
   Altılı ,idda Hariç,Diger butun sans oyunlarını
   elli şer tl lık oynuyorum,hazır basıyorlar kuponları
   Hergun bır çekılış var zaten,ayda en çok ıkıbın gider

  2. Doğru yapmışsın kardeş, Beyond Expectation isimli atın sitili icabı nasıl koşacağını, ,ganyan sıralamasındaki, ilk 4 atın antrenörü ve jokeyleri bildiği halde, bile bile yarışın hediye edilmesi çok enteresan ,,yazık ediyorlar at yarışı tutkunlarına,,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir