DOLYA VOROVSKAYA’dan ilk Kısa Vade galibiyet…

5 Ağustos 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 M.Halim Celaloğlu koşusunu, Adil Mert Kaya’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Tezcan Taşar’ın yaptığı Dolya Vorovskaya (2y de Lion Heart – Sars, Unaccounted For) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Black Amber (Mendip) elde ederken, Anadolu Ezgisi (Mendip) üçüncü, Brave Horse (Captain Rio) dördüncü, Alşahin (Güngör Baba) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk buluşma Kısa Vade galibiyeti getirdi…

Yarış hayatına sentetik pistte 1000 ve 1200 metrelerde üst üste elde ettiği ikinciliklerle başlayan Dolya Vorovskaya, geçtiğimiz ay 1300 metrede kazandığı maiden mücadeleden sonra bugün de 1400 metre mesafeli KV-7 koşuyu kazanmayı başararak, hem istikrarlı çizgisini korumayı başardı, hem de ilk kez bir araya geldiği genç jokeyi Vedat Abiş ile kariyerinin ilk Kısa vade galibiyetini elde etmiş oldu.

Black Amber’in 2 boy geç başladığı koşuda ilk metrelerde Brave Horse liderliği alırken ikincilik için Anadolu Ezgisi onun dışında Alşahin e en dıştan Dolya Vorovskaya atak yaptı ve bu şekilde 1200 startı geçildi. 1000’de dışardan atak yapan Dolya Vorovskaya gelip Brave Horse’den liderliği aldı. Üçüncülükte Anadolu Ezgisi daha sonra Alşahin şeklinde 800-600 startları geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Dolya Vorovskaya liderliğini korurken en iç kulvardan Black Amber’in ortadan Brave Horse’nin ve dışardan Anadolu Ezgisi’nin atakları görüldü. 200’de Dolya Vorovskaya liderken içerden dışarıya çıkan Black Amber’in kuvvetli atakları görüldü. Son metrelerde Black Amber farkı azaltsa da Dolya Vorovskaya yarım boy farkla ve 1’26″69 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Dolya Vorovskaya (Vedat Abiş)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir