DOMBRA ve SİNANLI’dan KV-6 galibiyetler!

Vâlâ Sidar Koşusu’nu DOMBRA kazandı

Merhum at sahibi ve yetiştirici Vâlâ Sidar adına 22 Eylül Pazar günü düzenlenen KV-6 koşu, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu.

3 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus 67.000 TL birincilik ikramiyeli mücadeleyi, H. Hüseyin Temel’in sahibi, Zeynep Baytınaz’ın yetiştiricisi ve Aktay Güneş’in antrenörü olduğu Dombra (6y aa Perfect Storm – Dixie Darlene, Revoque), jokeyi İlker Soyad ile kazandı.

Dombra (İlker Soyad)

2200 metre sentetik pistte gerçekleşen koşuda ikinciliği bu koşunun geçen yılki galibi Çeko Dayı (Fire Ball) elde ederken, startta 2,5 boy oyalanan Farilyalı (Dai Jin) üçüncü, koşuya 4 boy geç başlayan Curtaralo (Kurtiniadis) ise dördüncü oldu. Kazanan Dombra için müddet 2’18”22 olurken, farklar 4 Boy – Baş – Yarım Boy şeklinde gerçekleşti.

Vala Sidar Koşusu Kupa Töreni 2019

Muzaffer Bozok Koşusu’nu SİNANLI kazandı

2006 vefat eden merhum Muzaffer Bozok adına düzenlenen koşu, 22 Eylül 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

1900 metre çim pistte düzenlenen ve 4 ve yukarı yaşlı 8 safkan Arap atının katıldığı KV-6/DHÖW koşuyu, Serdar Zabun’un sahibi, Fatih Çiftçi’nin yetiştiricisi ve Tezcan Taşer’in antrenörü olduğu 5 yaşındaki Sinanlı (Bilgin – Aybeniz, İbocan) aprantisi Mertcan Çelik ile kazandı.

Sinanlı (Müslüm Çelik)

Birincilik ikramiyesi 67.000 TL olan mücadelede ikinciliği Binbir (Turbo), üçüncülüğü Akarnejat (Haberbatur), dördüncülüğü ise Onurluefe (Onurkaan) elde etti. Kazanan safkan için müddet 2’09”44 olarak gerçekleşirken, farklar 3 Boy – 2,5 Boy – Boyun şeklinde sonuçlandı.

Muzaffer Bozok Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir