Dr. Ender Aydıner son yolculuğuna uğurlandı

23 Temmuz 2020 Perşembe günü vefat eden TJK Asli Üyesi ve Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner için 24 Temmuz 2020 Cuma günü Veliefendi Hipodromu’nda bir tören düzenlendi.

Törende Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı ve eski Başkanlardan Yasin Kadri Ekinci birer konuşma gerçekleştirdi. Başkan Serdal Adalı konuşmasında, “Bizler için çok kıymetli bir insandı. Kulübümüzle çok kuvvetli bir bağı vardı, yerini dolduramayacağımız bir abimizdi. Her daim aklımızda ve gönlümüzde yer alacak, onu sevmeye devam edeceğiz. Mekanı cennet olsun” sözlerine yer verdi. Yasin Kadri Ekinci ise merhumun Türkiye Jokey Kulübü ile bütünleşmiş bir isim olduğunu söylerken; “Bugüne kadar kimseyi yalnız bırakmadı, gerçekten yerini dolduramayacağımız sembol bir insanı kaybettik. Başta kederli ailesine ve camiamıza baş sağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Helallik alınmasının ardından, merhumun cenazesi Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii’nde kılınan öğle namazı sonrası Kilyos Mezarlığına defnedildi. Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii’nde gerçekleşen cenaze törenine, Başkan Serdal Adalı, Yönetim Kurulu Üyeleri, TJK Asli Üyeleri, Atçılık Dernekleri Başkanları, TJK Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcıları, At Sahipleri, sevenleri ve akrabaları katıldı.

Merhuma Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere yakınlarına ve atçılık camiamıza başsağlığı dileriz.

ENDER AYDINER

Ender Aydıner 1939 yılında Edirne’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Edirne’de Hükümet Tabibi, Sağlık Ocağı Baştabibi, Grup Başkanı, Müdür Vekili olarak görev yaptı. 1976 yılında ihtisas sınavını kazandığı Şişli Etfal Hastanesi’nde 1980 yılında Başasistan, kendi girişimiyle kurulan Şişli Aile Planlaması Eğitim Uygulama ve Araştırma Kliniği’ne de Başhekim oldu. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü, İstanbul Sağlık Müdür Vekili, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2001 yılında Asli Üye seçildiği Türkiye Jokey Kulübü’nde çeşitli dönemlerde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Muhasip Üyelik yapan Dr. Ender Aydıner, evli ve iki çocuk babasıydı.

 

News Reporter

1 thought on “Dr. Ender Aydıner son yolculuğuna uğurlandı

  1. Çok üzüldüm, kupa törenlerinin beyefendi mihmandarıydı. Rabbim taksiratını affetsin. Sevenlerinin başı sağolsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir