Duayen’in koşusunu ZABUN kazandı…

Duayen yarış yazarı ve TJK Onursal Üyesi Nimet Üyken anısına 15 Ocak 2020 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-6 koşuyu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi, Serdar Zabun’un yetiştiricisi ve Alper Tepebaşı’nın ise antrenörü olduğu Zabun (3y ae Victory Gallop – Sarılar Güzeli, Mujtahid), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Zabun (Ahmet Çelik)

4 Safkanın katılımı ile 1300 metre sentetik pistte koşulan 63.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı en geri dönen Zabun, düzlükte dış kulvardan yaptığı etkili sprint ile sonuca gitti ve 1’18”18’lik derecesi ile 3 boy önde rahat bir yarış kazandı. Startla birlikte koşuya tempo vermeye başlayan Kara Yaşar (Vento) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın yarım boy gerisinde Bratislava (Marcavelly) üçüncü, onun da 3.5 boy arkasında Pinto (Bushranger) dördüncü oldu.

3’üncü startında 2’inci kez finiş çizgisini önde geçen Zabun, kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, ikinci kez start aldığı sentetik pistteki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 171.050 TL’ye yükseltti.

Nimet Üyken Koşusu Kupa Töreni 2020
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir