Dubai’ye Türkiye’den 8 safkan ön kayıt yaptırdı…

13 Ocak – 5 Mart 2022 tarihleri arasında toplam 8 yarış günü olarak düzenlenecek olan Dubai Yarış Karnavalının kayıtları 22 Kasım 2021 Pazartesi günü sona erdi.

Türkiye Jokey Kulübü vasıtasıyla veya kendi imkanlarıyla ön kayıt yaptıran 8 safkan şöyle; Long Runner, Aegean Finale, Final Dance, Burgas, Vernazza, Light Of Darkness, Kuzey Yağmuru ve Yeltay…

13 Ocak’ta Meydan Hipodromunda başlayacak olan Karnavalda, 26 Mart 2021 Cumartesi günü 6 G1 ve 3 G2 yarışın koşulacağı Dubai World Cup gecesi toplam 30.5 Milyon Dolar ikramiye dağıtılacak. Emirates Airline sponsorluğunda koşulacak Dubai World Cup’ın ikramiyesi ise 12 Milyon Dolar olacak…

2020 yılı Dubai Yarış Karnavalı dahilindeki koşular ile Dubai World Cup koşuları hakkında bilgi için TIKLAYINIZDubai Meydan Hipodromu
News Reporter

12 thoughts on “Dubai’ye Türkiye’den 8 safkan ön kayıt yaptırdı…

  1. Gidecek olan bütün safkanlarımızın ayakları düz bassın. Ne yalan söyliyim aralarında en çok giderse YELTAY’ın performansını merak ediyorum.

  2. Arap atlarında sadece YELTAY’ın kayıt yaptırması son derece takdire şayandır. Cumhuriyet koşusu sampiyonunu orada görmek gurur vericidir. Yalnız Devlet destekli hiçbir TİGEM yetiştirmesi atının orada olmayacak olması da milli kalitemizi gösteriyor. Ayrıca Kaızbert yavrularından da bu cesareti beklerdim. Belkide başarılı olabileceklerdi..

  3. Long Runner, Kuzey Yağmuru, Aegean Finale ve Burgas dışındaki atlar ABD’de claiming yarış belki kazanır belki kazanmaz. İsmini yazdığım bu 4 at da belki tabela yapabilir Dubai’de. Yarış kazanmalarını beklemiyorum. Yeltay ise Kaya ekürisine ait zaten onların da buradaki yarışları bırakıp Dubai’ye at götüreceklerini sanmıyorum.

  4. keşke long runner geçen sene gitseydi bu sene ki performansıyla başarılı olcağını sanmam. burgası merak ediorum napacak. final dance ile aegean finale kötü koşmazlar bence. gerisi çöp zaten sonlarda bitirirler.

  5. Aegean finale dışındaki atlar boşuna gitmesin bence. Long eski long değil, Burgas kendi çapında iyi at ama orası kurtlar sofrası, diğerlerini zaten söylemeye bile gerek yok. Ya sakatlanıp geliyorlar, ya da nal topluyorlar, ondan sonra yok şöyleydi böyleydi bir sürü mazeret.

  6. Öncelikle giden tüm atların ayakları düz bassın hepsine bol şanslar diliyorum.Sahiplerini tebrik ediyorum ve bu yolda şansları açık olsun.Burda kötü yorum yapan arkadaşlar atlar için nal toplarlar çöp vs kelimeler kullanmayalım lütfen bu atların hepsi kendini ispatlamış Şampiyon safkanlar kazanırlar kaybederler bu bi yarıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir