DUBAI WORLD CUP CARNIVAL

Ülkemizden 6 Safkan İçin Başvuru Yapıldı

Ülkemizden 6 safkan için 2019 Dubai World Cup Carnival’a (DWCC) katılım başvurusu yapıldı. İsmail Hadioğlu’nun sahibi olduğu Good Curry (Sharp Humor-Laud), Duygu Fatura’nın safkanları Padre Padrone (Thewayyouare-Ribella) ve Copperfield (Three Walleys-Shall We Dance), Fedai Kahraman’ın Peri Lina (Falco-Efisia) ve Bodyguard Hero ( Your Flame In Me-Boundary) ile Murat Çağımnı’nın sahibi olduğu Rhythm Divine (Torok-Stainless) karnaval ve Dubai World Cup (DWC) günü koşması planlanan isimler.

Ribella (Halis Karataş) – 2005 yılında Dubai’de kazanırken…

Dubai’de koşu kazanan ilk safkanımızın,  Padre Padrone’nin anası Ribella (Revoque-Tajarib), olması ilginç bir rastlantı. Ribella bu başarıyı 2005 yılında elde etmişti. Bu yılın Karnaval programında üç yaşlılar için çim pistte 4 koşunun yer alması da, Padre Padrone için önemli bir avantaj oluşturabilir. Graystorm (Luxor-Setryn) da 2017 yılında, ülkemizden DWCC’ye katılan son isim.Bu yıl 15.’si düzenlenecek ve 10 yarış gününü kapsayan Karnaval, 3 Ocak 2019 Perşembe günü başlayıp, 9 Mart Cumartesi günü “Super Saturday” ile sona erecek. Karnavalın ilk 9 yarış günü Perşembe, son günü cumartesi gerçekleşecek. Dubai’deki uluslararası yarış etkinliği ise, 30 Mart Cumartesi, Dubai World Cup ile kapanacak.

Bu yıl DWC’nin yanı sıra, karnavalda dağıtılacak ikramiye tutarı da %12 arttırılarak, 12 milyon 760 bin dolara yükseltildi ve handikap koşuların ikramiyeleri 135 ile 175 bin dolar aralığına getirildi.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir