DUBAI WORLD CUP; Dubai’de Koşacak Atlar Açıklandı

DUBAI WORLD CUP

Dubai’de Koşacak Atlar Açıklandı

Reşat Köstem

Dubai Racing Club (DRC), 28 Mart Cumartesi günü koşması olası atları ve katılacakları koşuları açıkladı. Covid-19 salgını nedeniyle, ülkelere giriş ve çıkışların çok güçleştiği şu günlerde, koşulara toplam 111 safkanın kayıt olduğunu görüyoruz. Bir aksilik yaşanmaması halinde, 25. Dubai World Cup koşularına 9 ülkeden 74 at gelecek. Buna göre, ABD’den 21 ve Japonya’dan da 20 atla rekor katılım bekleniyor. Ayrıca; İngiltere’den 12, İrlanda’dan 9, Bahreyn ve Fransa’dan 3, Hong Kong ve Suudi Arabistan’dan 2, Almanya ve Umman’dan da 1 safkanın kaydı gerçekleştirildi.

35 milyon dolar ikramiyenin dağıtılacağı koşulara izleyici alınmayacağı önceki günlerde açıklanmıştı. Koşulardan birinde safkan Arap atları, diğer sekiz koşuda ise safkan İngiliz atları (thoroughbred) mücadele edecek.  Start alacak safkanların bir bölümü hazırlıklarını Dubai Meydan Hipodromu’nda sürdürürken, diğerlerinin de hafta sonuna kadar Dubai’ye ulaşmaları bekleniyor.

Koşuların son kayıtları 23 Mart Pazartesi, jokey deklareleri de 24 Mart Salı günü yapılacak. Tüm koşularda, atların numaraları ile start numaraları aynı olacak. G1 Dubai World Cup, G1 Dubai Sheema Classic ve G1 Dubai Turf dışındaki koşularda safkanların sıralaması jokey deklaresi sonrası -salı günü- belirlenirken, üstte sıraladığımız üç koşu için start çekilişlerinin ne zaman yapılacağı henüz açıklanmadı. Geçmiş yıllardaki start çekimleri (Post- Position Draw), Şeyh Muhammed, sponsor temsilcileri, Dubai World Cup’ta start alacak atların ilgilileri, jokeyler, medya mensupları ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilirdi. Bu yıl için tüm etkinlikler iptal edildi. DRC’nin açıkladığı liste şöyle:

DUBAI WORLD CUP 2020 LIKELY FIELDS

Meydan Hipodromu
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir