DUBAİ’de 7. GÜN… Geçmiş Zaman Olur ki!

DUBAİ’DE 7. GÜN

Geçmiş Zaman Olur ki…

Dubai Karnavalın 7. yarış gününe ilişkin görüşlerimize, koşacak atlarımızın ayaklarının düz basması ve şanslarının açık olması dileğiyle başlayalım.

2003 yılında Grand Ekinoks’la Nal Al Sheba Hipodromunda başlayan Dubai maceramızın üzerinden tam on altı yıl geçti… Ribella, Sabırlı, Win River Win, Pan River orada koşular kazandılar. Grand Ekinoks, Kaneko, Win River Win ve Pan River grup koşularda plase oldular. Dubai’ye giden atlarımızın özellikle Karnaval istatistikleri hayli iyi görünüyor.

Bu yıl ülkemizin iki safkanla temsil edilmesinin ayrı bir önemi var. Son kez 2006 yılında; Grand Ekinoks, Sabırlı ve Win River Win birlikte Dubai’ye giden safkanlarımız olmuşlardı. 2005 yılında da Ribella ile Kaneko’nun Nad Al Sheba Hipodromundaki başarılarını gururla izlemiştik. Karnavalın aynı gününde iki atımızın koştuğu yarış günleri de o yıllara rastlıyor.

Sabırlı ile Win River Win’in birlikte start aldıkları 19 Ocak 2006’dan günümüze, “dile kolay” on üç yıldan fazla, Dubai Meydan Hipodromunda, Pan River’ın kazandığı koşudan bu yana da tam dokuz yıl geçti… Sürenin bu kadar uzamasında, Suzi Gold ve Gray Storm’un orada sakatlanarak koşamamaları da elbette ki etkili oldu. Dileğimiz; safkanlarımızın son yıllardaki şanssızlık zinciri kırıp, adlarından ve ülkemizden söz ettirecek yarışlar yapmalarıdır.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir