Dubai’den tatsız haber; Geri dönebilir!

Bu sene 2 Ocak – 7 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Dubai World Cup Carnival’a kabul edilen ve bir süredir Birleşik Arap Emirliklerinde bulunup Meydan Hipodromunda çalışmalarını sürdürmeye çalışan Good Curry’den maalesef kötü haber var.

Geçtiğimiz sene ilk kez gittiği Dubai’de önce 14 Ocak 2019 günü katıldığı yarışta dördüncülük, ardından 9 Mart Cumartesi günü katıldığı G3 Burj Nahaar’da ise yaşadığı tırnak sorununa rağmen başarılı bir ikincilik elde eden ve bu performansıyla final günü piste çıkmayı hak edip G2 Godolphin Mile‘da start almayı başaran Good Curry, nükseden tırnak problemi nedeniyle idmanlarına ara vermek zorunda kaldı.

Bu sene daha erken gittiği Dubai’de çok daha başarılı bir performans sergilemesi beklenirken, nükseden tırnak sorunu nedeniyle 9 Ocak günü koşması planlanan G2 Al Maktoum Challenge’ı pas geçmek zorunda kalan klas safkanın, 13 Şubat 2020 Perşembe günü start alması planlanan diğer yarışa da devam eden tırnak sorunu nedeniyle katılamayacağı öğrenildi.

Son 4-5 gündür idmanlara çıkamayan Good Curry’nin, bu şartlarda turnuvada start alma ihtimalinin neredeyse kalmadığı ve tedavisine İstanbul’da devam edilmek üzere yakın zamanda Türkiye’ye dönme ihtimalinin de yüksek olduğu bilgisi alındı. Geçmiş olsun…

News Reporter

1 thought on “Dubai’den tatsız haber; Geri dönebilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir