Dubai’nin başarılı ismi sezonu yeni jokeyi ile açmaya hazırlanıyor…

6 Ocak – 4 Mart 2023 tarihleri arasında toplam 9 yarış günü olarak gerçekleşen Dubai Yarış Karnavalında ülkemizi başarı ile temsil eden G1 apoletli Aegean Finale, 2023 yılı ilkbahar-yaz yarış sezonunu G2 Adnan Menderes Koşusu ile açmaya hazırlanıyor.

Musa Özdemir’in sahibi olduğu ve Onur Özelcanat’ın antrenörlüğünü üstlendiği 4 yaşındaki safkan, 20 Mayıs 2023 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulacak 562.000 TL birincilik ikramiyeli Adnan Menderes Koşusunda bu sezonki ilk yarışına çıkacak.

Kariyerine birlikte başladığı ve son dönemin en başarılı jokeylerinden biri olan Ayhan Kurşun ile olan birlikteliğini Dubai’ye de taşıyan Aegean Finale’nin, Adnan Menderes Koşusunda ilk kez üzerinde başka bir jokeyle start alacağı öğrenildi.

Hazırlıklarını sürdürdüğü Bursa’dan 17 Mayıs 2023 Çarşamba akşamı Ankara’ya geçeceği öğrenilen ve bu sene koşulacak Grup seviyesindeki mücadelelere son derece iddialı bir şekilde hazırlandığı bilgisi alınan safkan, haftaya koşulacak önemli mücadelede piste şampiyon jokeyi Halis Karataş ile birlikte çıkacak.

News Reporter

7 thoughts on “Dubai’nin başarılı ismi sezonu yeni jokeyi ile açmaya hazırlanıyor…

  1. Ayhan geçen sene çok iyi bir performans gösterdi ama bence dubai’de bekleneni veremedi ve değişim bundan ötürü oldu bence.

  2. Jokey değişikliği mantıksız olmuş. Dubai yarişlari ölcu alinmişsa hata edilmiş. Hızlı bir şekilde hatadan dönülmesi bence daha iyi olur. Agean finale Ayhan kurşun iyi biniyor. Biraz ağır final dance gibi zorlar jokeyi. Grupta kimler koşacak orası da önemli. Bu tarz jokey değişiklikleri yarar sağlamiyor. Hangi at hangi jokeyle uyumlu ise onunla devam etmeli. Bariz hatalar olursa jokey adına ancak o şekilde değişim mantıklı olur. Diğer türlü farklı işler oluyor. Sıkıntılı.

  3. Haksızlık burun başla kaybedecek…Ayhan geçen sene ne dedilerse yaptı.Turkiye dediler koşturdu,Dubai dediler koşturdu.Emek verdi, sıkıntı stresini çekti,sen şimdi kalk atı Halis e ver haksızlık abi yanlış yapmışlar.Halis abi de ortak oldu, binmeyeçekti. Ayhan ın hakkı,gidin onu tekrar bindirin diyecekti… Kazanmaz artık….

    1. İyi de hangi jokey kendisine iyi at teklif edildiğinde geri çevirsin?!?Bu konuda Halis Abi’nin bir dahli yok, sonuç itibariyle sahipleri ve ekibi bu yönde karar almış, Halis Abi’ye teklif edilmiş…Zamanında Halis Abi’den alınan atlarda çok oldu, bunu da unutmamak lazım…Saygılar…

  4. Finale dance le kosacaklari zaman jokey aramaktansa ilk yarısından itibaren jokeyini bulmak bence mantıklı olmuş sonuçta Ayhan agien fineli tercih edecek hali yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir