DWC Günü Koşularına doğrudan katılım ve 4 Milyon Dolar Bonus

Körfez ülkeleri yarışçılığındaki yaşanan gelişmeler üzerine, Dubai de uluslararası yarış sezonunda köklü değişikliklere gidiyor. Öncelikle yarış karnavalı sürecini yaklaşık beş aya çıkararak, batıdan gelen atların kış aylarını burada geçirmelerini özendirmek için bazı önlemler aldı. Karnavaldaki koşu sayısı arttırıldı ve toplam ikramiye tutarı da bir önceki yıla göre %27 oranında arttırılarak 13.800.000 $ seviyesine çıkarıldı.

Dubai Yarış Kulübü (DRC) İcra Direktörü Tümgeneral Dr Mohammed Essa Al Adhab yaptığı açıklamada, Dubai World Cup günü koşulacak thoroughbredlere ait 8 koşuya doğrudan katılım hakkının yanı sıra toplam 4.000.000 $ tutarında bonus ikramiye eklendiğini belirtti. World Cup gününün 30.500.000 $ dolar olantoplam  ikramiyesi de böylece 34.500.000 $’a kadar çıkabilecek. Bu uygulama, Dubai World Cup günü koşmayı planlayan nitelikli safkanların, 26 Ocak ve 2 Mart günlerine yoğunlaşan bonus yarışlara da katılmak için Dubai yolculuklarını erken tarihlere çekmelerini sağlayabilir.           

Karnaval sürecinde yer alan ve World Cup Mitingindeki koşuların provaları sayılan 9 koşunun birincileri, “kazan ve sende varsın” kuralı gereği, World Cup günü katılma hakkı kazandıkları yarışlarda -kayıt ücretini ödeyerek- koşma hakkı elde edecekler. World Cup günkü koşuyu da kazanmaları halinde, son günkü yarış ikramiyesinin %10’u oranında bonus alacaklar. Örneğin; 26 Ocak günkü G1 Al Maktoum Challenge ya da 2 Mart günkü G2 Al Maktoum Classic galibi safkanlardan biri, 12 milyon dolar ikramiyeli G1 Dubai World Cup’ı da kazanırsa; 6.960.000 $ birincilik ikramiyesinin yanı sıra 1.200.000 $ da bonus kazanacak.

News Reporter

1 thought on “DWC Günü Koşularına doğrudan katılım ve 4 Milyon Dolar Bonus

  1. Toplam ikramiye tutarı olarak belirtilen 13.800.000 $ seviyesine çıkarıldı cümlesinde bir hata olabilir mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir